Menu
TR ENG

Balparmak Apitera Serisi - Kavanozlar

Balparmak Apitera serisi, Apitera+ Age (Arı Sütü-Bal), Apitera+ Energy (Arı Sütü- Bal-Polen), Apitera+ Kids (Arı Sütü-Bal-Propolis), Apitera+ Mix (Arı Sütü-Bal-Polen-Propolis), Apitera Kids Muzlu, Apitera Mix Portakallı ve ApiteraZen (Bal-Propolis-Zencefil-Tarçın-Karanfil-Karabiber-Limon) olmak üzere 7 ayrı üründen oluşmaktadır.
 

Balparmak Apitera Kids Muzlu, Apitera Mix Portakallı ve ApiteraZen (Bal-Propolis-Zencefil-Tarçın-Karanfil-Karabiber-Limon) ürünlerine marketlerden, Balparmak Apitera+ ürünlerine tüm eczanelerden ulaşabilirsiniz.


Apitera Nedir?

 

Apitera, arı ürünlerinin (bal, arı sütü, polen ve propolis) ve vücuda yararlı bazı doğal bitkilerin farklı karışımlarından oluşan bir dizi üründür. Balparmak güvencesi ile sunulan Balparmak Apitera Serisi ürünleri, tamamen doğaldır, saftır. Vücudun ihtiyaç duyduğu pek çok vitamin, enzim, mineral, protein vb’ni barındırır.

 

Apitera ürün içerikleri:

 

Bal: Arıların çiçeklerden topladığı nektarı, kendi vücutlarından salgıladıkları bir takım enzimlerle işlemeleri sonucu oluşan bal; dayanıklı, yoğun ve besin değeri yüksek bir gıda maddesidir. Ana besin öğesi olan karbonhidratın yanı sıra, bal çok sayıda diğer bileşenleri – organik asitler, proteinler, aminoasitler, mineraller, vitaminler ve aroma bileşenleri – içerir. 


Arı Sütü: İşçi arılarca, larvaların ve kraliçe arının beslenmesi için salgılanır. Bileşiminde protein ve yağ asitlerinin yanı sıra karbonhidrat, vitamin ve mineraller bulunur. Zengin içeriğiyle son derece besleyicidir.

 

Polen: Bitkilerin üreme organlarının başlıklarında bulunan üreme hücreleridir. Kovanda yavru arıların ve arı sütü salgılayan genç işçi arıların beslenmesinde kullanılır. Zengin protein, vitamin karbonhidrat, yağ, fenolik bileşikler, aminoasitler ve mineral içeriği ile önemli bir enerji ve besin kaynağıdır.

 

Propolis: Arılar tarafından bitkilerin yaprak, dal ve tomurcuklarından toplanır. Yağ asitleri, uçucu yağlar, fenolik bileşikler, polen, vitamin ve minerallerden oluşan zengin içeriği ile, vücut için son derece yararlıdır. Bağışıklık sistemini destekler.