Menu
TR ENG

Balparmak ApiteraZen (Bal-Propolis-Zencefil-Tarçın-Karanfil-Karabiber-Limon) Kavanoz

Bal: Arıların çiçeklerden topladığı nektarı kendi vücutlarından salgıladıkları bir takım emzimlerle işlemeleri sonucu oluşan bal; dayanıklı, yoğun ve besin değeri yüksek bir gıda maddesidir. Ana besin öğesi olan karbonhidratın yanı sıra, bal çok sayıda diğer bileşenleri - organik asitler, proteinler, aminoasitler, mineraller, vitaminler ve aroma bileşenleri içerir.


Propolis: Arılar tarafından bitkilerin yaprak, dal ve tomurcuklarından toplanan reçineli bir karşım olan propolis, ana bileşeni olarak bitkilerden toplanan reçinelerin yanı sıra, balmumu, yağ asitleri, polen, vitaminler ve mineraller gibi diğer önemli bileşenleri de içermektedir.


Zencefil: Tropikal iklimde yetişen yumru köklü bir bitkidir. Çin ve Hindistan'da 2000 yıldır kullanılır. Etkisinin kaynağı yapısındaki aromatik bileşiklerdir. Zencefilde ayrıca, B ve C grubu vitaminler, kalsiyum, demir, magnezyum, fosfor, potasyum, manganez gibi elementler bulunmaktadır. Lif içerir.


Karabiber: Karabibergiller familyasına ait bitkilerin meyvelerinin kurutulmasıyla elde edilir. Kökeni Hindistan'dır; ancak tüm sıcak iklimlerde yetiştirilebilir. Hafif aromatik, nüfus edici ve tipik kokusu uçucu yağdan; keskin, acımsı ve yakıcı lezzeti piperinden kaynaklanır.


Tarçın: Defnegiller familyasından yaprak dökmeyen aromatik kokulu ağacın iç kabuğunun kurutulup öğütülmesiyle elde edilir. Güney Asya, Orta Amerika ve Brezilya'da yetişir. Kokusu kuvvetli, kesin ve uzun süreli; tadı tatlımsı ve yakıcıdır. Kalsiyum, magnezyum, demir ve lif içerir.


Karanfil: Tıbbi bitkiler listesinde yer alır. Vatanı tropik Asya'dır. Manganez, omega - 3 yağ asidi, vitamin K, diyet lif, magnezyum ve kalsiyum içerir.


Limon: Ilıman iklimde yetişir. Kalsiyum, magnezyum, fosfor, potasyum minerallerini içerir.
 

 

  • Balparmak ApiteraZen 210 gr. 

    HEMEN SATIN AL