Stokta Yok

Balparmak

Balparmak Yayla Çiçek Balı 250 g

25,16 TL
... %100 Güvenli
Ödeme Alt Yapısı
... Kesintisiz Hızlı Teslimat
Aynı Gün Kargo
... Darbeye Karşı Tam Koruma
Özel Paketleme
... 150 TL ve Üzeri
Ücretsiz Kargo


Kampanya
 • İÇERİK
 • YORUMLAR
 • Balparmak Yayla Çiçek Balı (250 gr.)

  Arıların nektar topladığı her çiçek, kendine has özellikleri ile kaynağını oluşturduğu balın aromasına katkıda bulunuyor. Çiçeklerin doğal özellikleri ise yetiştiği coğrafyanın iklim koşulları doğrultusunda farklılıklar gösteriyor. Ayrıca bitkiler ne kadar yüksek rakımda yetişiyorsa, depoladıkları nem miktarı da o kadar artıyor. Balparmak Yayla Çiçek Balı’nı ayrıcalıklı kılan keskin tadın kaynağı da işte bu çiçekler oluyor! Yüksek rakımlı yaylalarda yetişen çiçeklerin yoğun nem oranı, yayla balının keskinlik düzeyini artırarak bu bala özel bir lezzet kazandırıyor.

  Balparmak’ın çiçek balları arasında keskin ve ferah aromasıyla öne çıkan Balparmak Yayla Çiçek Balı (250 gr.), çıt kapaklı özel ambalajlarda satışa sunuluyor. Böylece akma-bulaşma riskini ortadan kaldırmasının yanı sıra, balın son kullanıma kadar temiz kalmasını sağlıyor. Siz de Balparmak Yayla Çiçek Balı lezzetine çıt kapak ambalaj seçeneğiyle ulaşmak istiyorsanız, bu ürünü hemen sepetinize ekleyebilirsiniz!      

  Yayla Balı Nedir?

  Yayla balı, Balparmak tarafından Anadolu'nun ortalama bin metre rakıma sahip yaylalarından derlenen bir  çiçek balı çeşididir. 

  Yayla Balı Ne Zaman Toplanır?

  İlkbaharda yaylaların çiçeklenmesi ile başlayan yayla balı üretimi, sonbahara kadar devam eder.

  Balparmak Yayla Çiçek Balı (250 gr.) Ne İçerir?

  Yüksek nem oranına sahip çiçeklerden üretilen Balparmak  Çiçek Yayla Balı, elde edildiği bitkilerin aromasını taşıyan aromatik bileşikler içerir. Bununla birlikte yayla balı; çeşitli enzimler, vitaminler, proteinler, mineraller ve lif barındıran içeriği ile besin değeri yüksek bir gıdadır.  

  Doğal bir gıda maddesi olan bal, doğada arılar ve bitkilerin ortak çabasıyla üretilir. Dolayısıyla bazı çevresel faktörler, balın içeriğini ve doğallığını istenmeyen ölçüde etkileyebilir. Bu konuda herhangi bir şüpheye yer bırakmamak adına Balparmak, tedarikçilerinden temin ettiği tüm balları öncelikle Balparmak Analiz Laboratuvarlarında en az 100 parametre ile analiz etmektedir. Siz de satın aldığınız ürününün analiz sonuçlarına ambalaj üzerinde yer alan kare (QR) kodu okutarak ya da ID numarasını bu sayfadaki arama çubuğuna girerek ulaşabilirsiniz.     

  Yayla Balı Ne İşe Yarar?

  Yayla balı, vücudun günlük ihtiyaç duyduğu besin ve enerji öğelerini karşılamak adına lezzetli bir alternatif sunar.

  Yayla Balı Nasıl Kullanılır?

  Yayla balını diğer  çiçek ballarından ayıran özgün aromanın daha iyi hissedilebilmesi için ürün tek başına tüketilebileceği gibi; yiyecek ve içeceklere ilave edilerek de kullanılabilir. Ayrıca bu balı kullanarak rafine şeker içermeyen birbirinden lezzetli tatlı tarifleri de uygulayabilirsiniz.

  Peki, Balparmak Yayla Çiçek Balı’nı kullanarak ferahlatıcı ve şekersiz bir dondurma hazırlamaya ne dersiniz? Cevabınız evet ise Ballı Cevizli Dondurma tarifi için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

  Yayla Balı Ne Kadar Tüketilmelidir?

  Yayla balının günlük ideal tüketim miktarını belirlemek için vücut ağırlığınızı baz alabilirsiniz. Buna göre 1 kilogram vücut ağırlığınıza karşılık, 1 gram bal tüketmeniz idealdir. Fakat kronik bir hastalığınız ya da alerji riskiniz varsa, bal tüketmeden önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Bununla birlikte, 1 yaşından küçük çocukların kesinlikle bal tüketmemesi gerektiğini unutmamalısınız.

  Balparmak Yayla Çiçek Balı (250 gr.) Tadı Nasıldır?

  Balparmak Yayla Çiçek Balı, elde edildiği bitki türleri bakımından özgün ve ferah; yüksek nem oranına bağlı olarak ise keskin bir aromaya sahiptir.

  Balparmak Yayla Çiçek Balı (250 gr.) Kalori Değeri Nedir?

  100 gram Balparmak Yayla Çiçek Balı, 304 kalori (kcal) enerji değerine sahiptir.

  Balparmak Yayla Çiçek Balı (250 gr.) Fiyatı Nedir?

  Balparmak Yayla Çiçek Balı (250 gr.)’nın fiyatı; yıla göre değişkenlik gösteren ham madde miktarının yanı sıra; elde ediliş süreci ve işçiliği gibi faktörler de baz alınarak belirlenir.

   

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.