Balparmak

Balparmak Anadolu Lezzetleri Bingöl Çiçek Balı 460 g

256,00 TL

Anadolu'nun unutulmaya yüz tutmuş yöresel ürünleri, Anadolu Lezzetleri markasıyla sadece Macrocenter ve seçili Migros'larda satılıyor.

Ürün hikayesi için tıklayınız.


Kampanya
 • İÇERİK
 • Bingöl Balı

  Balparmak Doğal Bingöl Çiçek Balı


  Yaz boyu yeşil kalan ve bini aşkın sayıda çiçek çeşidi barındıran Bingöl yaylalarında 109 farklı endemik tür olduğu biliniyor. Bu da Bingöl balının kendine has aromasını kazanmasını sağlıyor. Apimondia (Uluslararası Arıcı Dernekleri Federasyonu) tarafından 2017’de düzenlenen uluslararası kongrede dünya 2’nciliği kazanan Bingöl balı, Anadolu’daki en değerli yöresel ballardan biri olarak öne çıkıyor.

  Siz de bu tescilli lezzete Balparmak kalitesiyle ulaşmak için hemen Balparmak Bingöl Çiçek Balı’nı
  sipariş edin!  Balparmak Bingöl Çiçek Balı

  Bingöl Balı ve Özellikleri Nelerdir?

  Bingöl balı, arıların yüksek rakımlı Bingöl yaylalarındaki bitkilerden ürettiği yöresel bir bal çeşididir. Orta düzeyde tatlılık oranına sahip olan bu bal, hafif lezzeti ve yoğun çiçeksi kokusu ile öne çıkmaktadır.

  Bingöl balının içeriği, yüksek yaylalarda yetişen bitkilerin aromaları ve arılardan bala geçen değerli enzimler ile zenginleşir. Ayrıca Bingöl balı, diğer tüm bal çeşitleri gibi protein, vitamin, mineral, lif, doğal şeker bileşenleri ve aromatik bileşikler içerir. Bu yönüyle vücudun günlük ihtiyaç duyduğu besin ve enerji öğelerini karşılamak adına lezzetli bir alternatif sunar. Bingöl balının enerji değeri, 100 gramda yaklaşık 304 kaloridir.

  Bingöl Balı Nasıl Kullanılır?

  Her sabah güne başlarken

  Her sabah güne başlarken

  >Kahvaltılarda ve ara öğünlerde

  Kahvaltılarda ve ara öğünlerde

  Tüm ev yapımı tariflerde

  Tüm ev yapımı tariflerde

  Çayda ve tüm içeceklerde

  Çayda ve tüm içeceklerde

  Kişisel bakımda

  Kişisel bakımda

  Balparmak Anadolu Lezzetleri serisinde yer alan balların özelliği, yalnızca söz konusu bölgelere has bitkilerden elde edilmiş olmalarıdır. Bu seride yer alan Balparmak Doğal Bingöl Çiçek Balı da elde edildiği doğal alanlardaki endemik türlerin aromasını taşır. Bu aromayı yoğun bir şekilde hissedebilmek için ürünü tek başına tüketebilir; dilerseniz hoş aroması ile yiyecek ve içeceklere lezzet katmak için de kullanabilirsiniz.

  3 Adımda Doğal Balın Yolculuğu

  Yemyeşil Yaylalardan

  Yemyeşil
  Yaylalardan


  Arıcılar ilkbahar mevsiminin sonlarında Bingöl yaylalarına kovanlarını kurmaya başlar ve yaz mevsimi ile birlikte bal sağımı yapılır.

  Sadece Doğalı

  Sadece
  Doğalı


  Doğal ortamında el değmeden yetişen yayla bitkilerinin nektarlarından üretilen doğal ballar, sağıldıktan sonra tesislere gönderilir.

  Her Damlada Kalite ve Tutarlılık

  Her Damlada
  Kalite ve Tutarlılık


  Bingöl’den tesislere ulaştırılan tüm bal örnekleri analiz edilir. Sadece doğal, kaliteli ve güvenilir içeriğe sahip ballar seçilerek özenle ambalajlanır.

  Priospot Teknolojisiyle Balınızın İzini Sürün!

  “Doğal balın kaynağı yalnızca doğadır. Balda hile olup olmadığını kokusuna, tadına ya da görüntüsüne bakarak anlamak mümkün değildir.”

  Balparmak tesislerine ulaşan tüm arı ürünleri, Balparmak Analiz Laboratuvarlarında en az 100 parametre ile analiz edilir. Bu hususta şeffaflıktan yana olan Balparmak, dünya gıda sektöründe bir ilk olarak faaliyete geçirdiği Priospot teknolojisi üzerinden tüm ürünlerinin analiz raporlarını yayınlamaktadır.

  Siz de Balparmak ürün ambalajları üzerindeki kare (QR) kodu okutarak ya da ID numarasını bu sayfaya girerek balınızın analiz sonuçlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz!

  PRIOSPOT_ANADOLU YUKSEKOVA_KV GORSEL_211124.jpg (553 KB)
  Doğal Bal
  • Bu üründen en fazla 5 adet sipariş verilebilir. 5 adetin üzerindeki siparişleri Balparmak iptal etme hakkını saklı tutar.
 • Anadolu'nun unutulmaya yüz tutmuş yöresel ürünleri, Anadolu Lezzetleri markasıyla sadece Macrocenter ve seçili Migros'larda satılıyor.

  Ürün hikayesi için tıklayınız.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.