LAVANTA NEDİR, NASIL KULLANILIR?

Hoş kokusu ile bulunduğu ortamlarda hemen fark edilebilen lavanta hakkında, aromatik bir bitki olması dışında neler biliyorsunuz? Pek çok farklı kullanım alanı bulunan lavantayı gelin, birlikte tanıyalım!

FINDIK NEDİR, NEDEN TÜKETİLMELİDİR?

En sevilen kuruyemiş çeşitlerinden biri olan fındık, eşsiz tadının yanı sıra güçlü içeriğiyle de vazgeçilmez besinlerden biri!

KARABİBER NEDİR, NASIL TÜKETİLİR?

Türk mutfağının vazgeçilmezi olan karabiberin neden “baharatların kralı” olarak anıldığını biliyor muydunuz? Tadıyla olduğu kadar kokusuyla da her yemekte kendisini belli eden karabiber, bu şöhreti hak etmek için sayısız neden sunuyor!

KAKAO NEDİR VE İÇERİĞİ NELERDİR?

Kakao hem büyüleyici tadıyla hem de barındırdığı vitaminlerle hemen herkes için büyük bir değer taşıyor. Siz de konu kakao olunca “Asla vazgeçemem!” diyenlerdenseniz, gelin; kakao üzerine detaylı bir tura çıkalım!

KARANFİL NEDİR VE NASIL TÜKETİLİR?

Karanfil, sahip olduğu güzel aroma ile hemen herkesin bildiği ve severek kullandığı bir bitki. Fakat karanfilin değerli bir bitki oluşu yalnızca bu sebepten değil. Beslenmeden bakıma dek karanfilin gücünden pek çok alanda yararlanmak mümkün!

KEÇİBOYNUZU NEDİR, NASIL KULLANILIR, FAYDALARI NELERDİR?

Harnup adıyla da bilinen keçiboynuzu meyvesi, içerdiği doğal şeker ve faydalı bileşenlerle hem lezzet hem de takviye edici besin alternatifi arayanların ortak noktası… 

KESTANE NEDİR, NASIL KULLANILIR?

“Kestane kebap, yemesi sevap.” cümlesini bugüne kadar sanıyoruz ki duymayan yoktur. Peki, sizce bu sözü söyleyenler kestane tüketimine neden bu denli büyük bir önem yüklüyor olabilir?

 ZENCEFİL NEDİR, NASIL KULLANILIR?

Kış aylarında zencefil tüketiminin bir hayli artması, pek çok kişiye bu bitkinin vücuda etkilerini merak ettiriyor. Peki, zencefilin faydalarını siz de mi henüz tüm yönleriyle bilmeyenlerdensiniz? O halde hazırladığımız bu dosya, sizin için bu kış pek çok şeyi değiştirebilir!

 TARÇIN NEDİR, NASIL KULLANILIR?

Hoş aromasıyla dokunduğu her tarife lezzet katan tarçın, sadece tadıyla değil; yararlı içerikleriyle de insan beslenmesinde önemli bir yer tutuyor. Peki, tarçının özellikleri ve vücuda etkilerinden siz ne kadarını biliyorsunuz?

NARENCİYE NEDİR, ÇEŞİTLERİ VE KULLANIM ALANLARI NELERDİR?

Kış aylarında meyve-sebze raflarına sarı ve turuncu renkleriyle canlılık katan narenciye çeşitleri, sadece rengiyle değil içeriğiyle de hayat dolu! Peki, mutfağınızda onlara daha fazla yer açmak için narenciyeleri biraz yakından tanımaya var mısınız?

REZENE NEDİR, NASIL KULLANILIR?

Rezene tüketimi sizin için hala günlük bir rutine dönüşmediyse, bu aromatik bitki hakkında bilmeniz gereken çok fazla şey var demektir!

HİNDİBA OTU NEDİR VE NASIL KULLANILIR?

Anadolu’nun dört bir yanında kırları süsleyen hindiba otunun, aslında pek çok alanda faydalanılan değerli bir bitki olduğunu biliyor muydunuz?

YABAN MERSİNİ NEDİR VE NASIL TÜKETİLİR?

Ondan bir daha vazgeçmeniz çok zor olacak!

IHLAMUR NEDİR VE NASIL TÜKETİLİR?

Doğa, her yeni mevsime sunduğu farklı güzelliklerle merhaba diyor!

KUDRET NARI NEDİR, NASIL TÜKETİLİR?

Kudret narı, vitamin ve mineral zengini içeriğiyle “mucize bitki” tanımının hakkını veriyor!

KEKİK YAĞI NEDİR, NASIL KULLANILIR?

Mutfakların vazgeçilmezi kekik, aslında lezzetli bir baharat olmaktan çok daha fazlası!  

ZERDEÇAL NEDİR VE NASIL TÜKETİLİR?

Zerdeçal, lezzeti ve rengiyle halihazırda çoğu kişi tarafından biliniyor!

BİBERİYE NEDİR VE NASIL TÜKETİLİR?

Biberiyeyi yakından tanımıyorsanız, bu yazıyı mutlaka okumalısınız!

KAKULE NEDİR VE NASIL KULLANILIR?

Kakule hakkında neler biliyorsunuz?

BARUT AĞACI NEDİR, NASIL KULLANILIR?

İsmini duyan herkeste merak uyandırıyor.

GUARANA NEDİR VE NASIL KULLANILIR?

Guarana bitkisi, yeşil yapraklarının arasındaki kırmızı renkli meyveleriyle tropikal iklim sakinlerine tam anlamıyla görsel bir şölen sunuyor.

GİNKGO BİLOBA NEDİR VE NASIL TÜKETİLİR?

Doğanın sunduğu eşsiz güzellikler içerisinde ilginç özellikleriyle öne çıkan bu ağaç hakkında duyduklarınıza çok şaşıracaksınız!

GİNSENG NEDİR VE NASIL KULLANILIR?

Ginseng, sayısız faydasıyla antik çağlardan beri uygulanagelen iyileştirici ve koruyucu tedaviler arasında yer alıyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.