PROPOLİSİN FAYDALARI

Propolis, bal arılarının kovan içerisinden davetsiz misafirleri uzak tutmak için kullandıkları reçine içeren bir maddedir. Propolisin sağlığınıza katabileceği yararları sayfamızda bulabilirsiniz.

ÇOCUKLARA BALI ÇOK SEVDİRECEK TAKTİKLER

Bal bağışıklığı destekler ve enerji verir. Bu sebepten çocuklar için çok önemli bir besin kaynağıdır. Çocukların balı daha çok sevmeleri için neler yapılabileceğinizi sizin için listeledik.

HAYATINIZA TAT KATACAK BALLIMİX’E YAKINDAN BAKIŞ

Hem yetişkinler hem de çocuklar için ideal bir atıştırmalık olduğunu düşündüğümüz bal ve fındığın muazzam birlikteliğinden oluşan BallıMix, kısa zamanda kahvaltı masalarının baş köşesine kondu!

 

BAL ZENCEFİL : MUCİZEVİ SİHİR

Bal ve zencefil karışımının faydalarını ve nasıl hazırlayabileceğinizi sayfamızı ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

ÖKSÜRÜĞÜ KESMEK İÇİN 5 BALLI KARIŞIM

Öksürük, soğuk algınlığı ile başlayan ve çok çabuk geçmeyen hatta uzun süre devam edebilen bir durumdur. Öksürüğü aşmak için ballı karışımların mucizevi etkilerini sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

SAHTE Mİ, GERÇEK Mİ ? HAKİKİ BAL NASIL ANLAŞILIR?

Bal seçerken doğal ve katkısız olması dikkat edilmesi gereken en önemli faktör. Balın doğal ve katkısız olduğu ancak analiz edilerek öğrenilebilir. Petek bal analizi gerçekleştirilemediği için süzme bal tercih etmelisiniz.

SPOR YAPANLAR NASIL BESLENMELİ?

Spor yaparken aldığınız besinler yapmış olduğunuz spor aktivitesi kadar önemlidir. Aldığınız besinler vücudunuzun ihtiyaç duyduğu enerji seviyesini karşılamalıdır.

BAL YARALARIN İYİLEŞMESİNE NASIL ETKİ EDER?

Balın antioksidan ve antimikrobiyal etkisi yaraların tedavisi için çok faydalıdır. Balın yara ve yanık tedavilerinde kullanılması Antik Yunan dönemine kadar dayanmaktadır. Balın yara ve yanık tedavilerinde nasıl etki ettiğini öğrenmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BİR ARI EFSANESİ: ADIM ADIM BALIN HİKAYESİ

Bal, arıların çiçeklerden topladığı nektarın, vücutlarından salgıladıkları bir takım enzimlerle işlenmesi sonucu oluşan bir gıda maddesidir. "Arılar balı üretmek için neler yapıyor?"sorusunun cevabını sizin için hazırladık.

DİYET YAPARKEN UZAK DURMANIZ GEREKEN UYGULAMALAR

Sağlıklı ve fit olmak için başladığınız bu maratonunuzda besin seçimlerinizi özenle gerçekleştirmelisiniz. Diyet yaparken uzak durmanız gereken uygulamaları sizin için listeledik.

BALLI BADEMLİ PİLAV VE BUHARDA LEVREK

Öncelikle bu yemeği yapabilmeniz için bir buhar tenceresine ihtiyacınız olacaktır. Ya da, bir tencere içine süzgeç yerleştirerek bu işlemi yapabilirsiniz.

BALLI KİNOALI MEYVE SALATASI

Kinaoyı 4 bardak su ile orta ateşte yaklaşık 15-20 dakika haşlayın ve süzün. Kinaoların soğuması için, yaklaşık 15 dakika buzdolabında bekletin. 

BALLI BİBERİYELİ IZGARA PİLİÇ

Marine sosunu hazırlamak için, gerekli malzemenin tamamını oval bir kaba koyun ve çırpma teli yardımı ile karıştırın. Piliç göğüsleri marine sosuna ekleyin ve elinizle iyice karıştırın. 

BALLI VE MEYVELİ GÜLLAÇ

Sütü bir tencerede kaynatın. Gül suyu ve Balparmak balı ilave edin. Güllaç yufkalarını servis edeceğiniz kabın ölçülerinde makas yardımı ile kesin ve 8 eşit guruba ayırın.

BALLI TÜRK KAHVELİ TİRAMİSU

Peyniri, ocakta benmari usulü eritin. İçine yumurta sarısını ve vanilyayı ekleyip karıştırın ve ocaktan alın. BALLI TÜRK KAHVELİ TİRAMİSU

BALLI CEVİZLİ DONDURMA

Süt, bal ve yumurta sarısını benmari usulü sürekli karıştırarak pişirin. Kremayı mikserde çırpın.

BALLIMİX'Lİ VE MEYVELİ KREP

Krep hamuru için; Sütü, yumurtayı, unu, vanilyayı, sıvı yağı ve bir tutam tuzu iyice çırpın.

BALLI MEYVE SALATASI

Muzun kabuklarını soyup dilimleyin. Kararmaması için limon suyunu üzerlerine gezdirerek dökün...

ŞEHZADE TATLISI

Krep hamuru için süt, elenmiş un, bir tutam tuz ve yumurtaları, mikserle ya da çırpma teli yardımıyla, pütürsüz bir kıvam elde edinceye kadar çırpın.

ELMASİYE

Elmaları yıkayıp kabuklarını soyun. Elmalar bölünmeden, ortaları delik kalacak şekilde çekirdeklerini çıkartın. Kararmamaları için fırça yardımıyla limon sürün. Geniş bir tencerede su ve şekeri kaynatın.

BALLI PUDİNG

Ayvaların kabuklarını soyup, ikiye bölün, ortalarını oyun. Suyu ve 5 su bardağı şekeri, şeker boyasıyla karıştırın. 

BALLI MUZLU AYVA TATLISI

Ayvaların kabuklarını soyup, ikiye bölün, ortalarını oyun. Suyu ve 5 su bardağı şekeri, şeker boyasıyla karıştırın. 

BALLI POFUDUK

Yumurtayı ve şekeri iyice çırpın. Unu, karbonatı, limon suyunu, limon kabuğu rendesini ve vanilyayı iyice karıştırın.

BALLI ÇİLEKLİ LİMONATA

Limonun kabuklarını rendenin ince yeri ile rendeleyin ve sularını sıkın. Taze zencefili çok ince rende ile rendeleyin. 

ŞEFTALİ VE CHİALI BALLI SMOOTHİE

 Şeftalileri soyun, çekirdeklerini çıkarın, gelişigüzel şekillerde doğrayın. Blendırın içine, doğradığınız şeftaliyi, Balparmak balı, sütü ve son olarak yoğurdu ilave edin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.