Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Arama Yap
Sepetim

Balparmak Çam Balı 850 g

362,90 TL
324,90 TL
%10 İndirim
350 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Kargo Ücretsiz!
İlk Siparişinize Özel %10 İndirim Kodu: MERHABA10
850 gr
dakika içerisinde sipariş verirseniz bugün kargoda!

Balınızın izini sürün!

Satın aldığınız her Balparmak kavanozundaki balın analiz raporuna ve çiçek kaynağına ulaşabilirsiniz. Bunun için kavanozdaki priospotu (QR kod) cep telefonunuzla okutmanız yeterlidir.

Dilerseniz, ekrandaki kavanozun üzerinde yer alan priospotu okutarak hemen bir deneme yapabilirsiniz.

Ürün hikayesi için tıklayınız

%100 Güvenli
Ödeme Alt Yapısı
Hızlı Teslimat
Aynı Gün Kargo
Darbeye Karşı
Özel Paketleme
350 TL ve Üzeri
Ücretsiz Kargo
Buradan Priospot Teknolojisiyle Balınızın İzini Sürün!
Balparmak Doğal Çam Balı - 850 Gram

Balparmak Doğal Çam Balı - 850 Gram


Balparmak Çam Balı, kendine özgü eşsiz lezzetini doğanın mucizesinden alıyor. Doğadaki hayranlık uyandırıcı iş birliğinin bir sonucu olarak ortaya çıkan bu bal türü, üretim şekli bakımından çiçek balı çeşitlerinden ayrılıyor. Arıların çam ağaçlarındaki koşnilin salgılarından ürettiği çam balı, farklı enzimleri bir arada taşımasıyla lezzetli ve zengin bir içeriğe sahip oluyor. Böylelikle doğanın değerli armağanlardan biri daha arılar vesilesiyle insanlığa sunuluyor.

Aromatik lezzeti ve zengin içeriğiyle vazgeçilmeziniz olacak bir bal deneyimi
için siz de hemen Balparmak Çam Balı’nı sipariş verin!Balparmak Doğal Çam Balı

Çam Balı ve Özellikleri Nelerdir?

Çam balı, “salgı balı” olarak adlandırılan bir bal çeşididir. Çiçek ballarına kıyasla daha koyu bir renge ve daha yüksek bir pH derecesine sahiptir. Damakta kendine özgü, yumuşak bir tat bırakır. Bu bal çeşidi, çam öz suyu ile beslenen koşnil böcekleri ve arıların organize çalışmasıyla meydana gelir.

Koşnil böceklerinin çam ağaçlarına bıraktıkları salgılar, arıların değerli enzimleriyle işlendikten sonra kovan içi faaliyetler sonucu bala dönüşür. Bu yönüyle çam balı, aktif doğal bileşen yönünden oldukça güçlü bir içeriğe sahiptir. Besin değerleri bakımından zengin olan bu bal, vücudun günlük vitamin ihtiyacını karşılamaya katkıda bulunur. Çam balının 100 gramında yaklaşık 304 kalori bulunmaktadır.

Çam Balı Nasıl Kullanılır?

Her sabah güne başlarken

Her sabah güne başlarken

Kahvaltılarda ve ara öğünlerde

Kahvaltılarda ve ara öğünlerde

Tüm ev yapımı tariflerde

Tüm ev yapımı tariflerde

Çayda ve tüm içeceklerde

Çayda ve tüm içeceklerde

Kişisel bakımda

Kişisel
bakımda

Çam balını isterseniz tek başına, isterseniz yiyecek ve içecekler ile tüketebilirsiniz. Kristalleşmeden uzun süre saklayabileceğiniz bu balı, uygun koşulları sağladığınız müddetçe ilk günkü tadı ve aroması ile kullanabilirsiniz.

3 Adımda Doğal Balın Yolculuğu

Mis Kokulu Çam Ormanlarından

Mis Kokulu
Çam Ormanlarından


Arılar, ağustos-kasım arasındaki dönemde koşnil böceklerinin çam ağaçlarına bıraktıkları salgıları toplar ve kovanlara taşıdıkları süre boyunca kendi enzimleriyle işler.

Sadece Doğal Olanı

Sadece
Doğal Olanı


Tarlacı işçi arıların kovanlarına götürdükleri koşnil salgıları, kovan içi hizmetle görevli arılar tarafından peteklerde olgunlaştırılarak sırlanır. Böylece çam balı üretim süreci tamamlanmış olur.

Her Damlada Kalite ve Tutarlılık

Her Damlada
Kalite ve Tutarlılık


Muğla ve civar bölgelerden toplanan çam balı örnekleri, Balparmak laboratuvarlarında analiz edilir. Sadece tamamen doğal ve yüksek kaliteli ballar seçilerek özenle ambalajlanır.

Priospot Teknolojisiyle Balınızın İzini Sürün!

“Doğal balın kaynağı yalnızca doğadır. Balda hile olup olmadığını kokusuna, tadına ya da görüntüsüne bakarak anlamak mümkün değildir.”

Balparmak, Muğla ve çevre bölgelerden topladığı tüm çam balı numunelerini en az 100 parametre doğrultusunda doğallık ve kalite testlerine tabi tutuyor. Bu sayede balınızın doğallığı ve kalitesi güvence altına alınmış oluyor. Size de sadece leziz ve gerçek balın keyfini çıkarmak kalıyor!

Çam Balı QR
Doğal Bal
  • Bu üründen en fazla 5 adet sipariş verilebilir. 5 adetin üzerindeki siparişleri Balparmak iptal etme hakkını saklı tutar.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.