Balparmak

Balparmak Kekik
Balı 460 g

102,00 TL
... %100 Güvenli
Ödeme Alt Yapısı
... Kesintisiz Hızlı Teslimat
Aynı Gün Kargo
... Darbeye Karşı Tam Koruma
Özel Paketleme
... 150 TL ve Üzeri
Ücretsiz Kargo


Kampanya
 • İÇERİK
 • YORUMLAR
 • Balparmak Kekik Balı

  Kendine has kokusu ve değerli bileşenleriyle kekik, hem lezzet hem de şifa yönünden sofraların vazgeçilmezi! Baharat olarak dokunduğu her besine tat katmasının yanı sıra bu aromatik bitki, arıların da en sevdiği nektar kaynakları arasında yer alıyor. 

  Besin üretimi konusunda dünyanın en disiplinli ve seçici canlıları olan bal arıları, en yüksek besin değerine sahip kekik nektarlarını özenle toplayarak bal mucizesine dönüştürüyor. Peki, kekik balının eşsiz lezzeti ile siz hala tanışmadınız mı? Anadolu’nun doğal ve lezzetli kekik balları, Balparmak Monoflora Ballar serisinde siz lezzet tutkunlarının beğenisine sunuluyor. Bu eşsiz tadı bir an önce keşfetmek için siz de Balparmak Kekik Balı’nı hemen şimdi sepetinize ekleyin!

  Kekik Balı Nedir?

  Kekik balı, arıların ağırlıklı olarak kekik nektarlarından toplayarak elde ettiği bir monoflora bal (tek çiçek balı) çeşididir.

  Kekik Balı Ne Zaman Toplanır?

  Kekik balının üretimi ve toplanma işlemi, bitkinin çiçeklenme dönemi olan mayıs ayından başlayarak ağustos sonuna kadar olan dönemde yapılır.

  Balparmak Kekik Balı Ne İçerir?

  Balparmak Kekik Balı, kekik nektarlarından elde edilen çiçek ballarının seçkisinden oluşur. Kekik balının doğal yapısında karbonhidratlar, proteinler, enzimler, vitaminler, mineraller ve fenolik maddeler bulunur. Balparmak ürün etiketlerinde yer alan yenilikçi Priospot teknolojisiyle, balınızın içerik bilgilerine artık siz de tüm detaylarıyla ulaşabilirsiniz. Ambalaj üzerinde yer alan kare (QR) kod veya ID numarası aracılığıyla ürününüzün doğallığını ve bitkisel orijinini öğrenin, gönül rahatlığıyla bal tüketmenin tadını doyasıya çıkarın! 

  Kekik Balı Ne İşe Yarar?

  Kekik balı faydaları bakımından, vücudun günlük besin ihtiyacını karşılamaya yardımcı olması amacıyla tüketilebilir. 

  Kekik Balı Nasıl Kullanılır?

  Kekik balının kendine has tadını yoğun bir şekilde duyumsamak için ürünü tek başına tüketmeyi tercih edebilir, dilerseniz yiyecek ve içeceklerinize ilave ederek de tüketebilirsiniz.

  Kekik Balı Ne Kadar Tüketilmelidir?

  Kekik balının günlük ideal tüketim miktarı, diğer çiçek ballarında olduğu gibi günde 6 ila 10 tatlı kaşığı (50-80 gram)’dır. Çocuklarda ise günlük tüketim miktarının vücut ağırlığına göre (1 kg - 1 gr) belirlenmesi önerilir. Bir yaşından küçük bebekler ve arı ürünlerine alerjisi olan kişiler tarafından tüketilmemelidir. Kronik hastalıkları olan bireylerin ise hekim kontrolünde tüketmesi gerekir.

  Balparmak Kekik Balı Tadı Nasıldır?

  Altın rengi ile öne çıkan Balparmak Kekik Balı, kekik aromasının yoğun olarak hissedildiği buruk bir tada sahiptir. Tropik meyveleri anımsatan lezzetiyle keyifli bir tüketim sağlar.

  Balparmak Kekik Balı Kalori Değeri Nedir?

  Balparmak Kekik Balı, 100 gramda yaklaşık 304 kalori içerir.

  Balparmak Kekik Balı Fiyatı Nedir?

  Sadece 460 gramlık kavanozlarda satışa sunulan Balparmak Monoflora Bal çeşitleri; ürünün elde ediliş süresi, işçiliği ve yıllık üretim oranı doğrultusunda farklı fiyatlara sahiptir. 

 • Balparmak Kekik Balı’nın tek başına tüketilmesi özgün tadının alınmasını kolaylaştırır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.