Balparmak

Balparmak Lavanta Balı 460 g

158,00 TL
... %100 Güvenli
Ödeme Alt Yapısı
... Kesintisiz Hızlı Teslimat
Aynı Gün Kargo
... Darbeye Karşı Tam Koruma
Özel Paketleme
... 150 TL ve Üzeri
Ücretsiz Kargo


Kampanya
 • İÇERİK
 • YORUMLAR
 • Balparmak Lavanta Balı

  Lavanta, zengin bileşenleri ve sayısız faydasıyla dünya genelinde her geçen gün daha fazla değer kazanıyor. Zorlu iklim koşullarında dahi kolayca yetişebilen bu aromatik bitki, çekici esansıyla ise tüm duyuları anında tazelemeye yetiyor. Hatta bu özelliği sayesinde, bal arılarının da en sevdiği nektar kaynakları arasında ilk sıralarda yer alıyor. 

  Taptaze lavanta çiçeklerinin değerli özlerinden üretilen lavanta balı, mor çiçeklerinin eşsiz kokusunu gurme bir lezzet olarak damaklara da taşıyor. Lavanta balının yoğun aromalı benzersiz tadını siz hala denemediyseniz, şimdi tam zamanı! Balparmak, size bunun için Anadolu’nun kaliteli ve doğal lavanta ballarından derlenmiş özel bir seçki sunuyor. Monoflora Ballar kategorisinde yer alan Balparmak Lavanta Balı, eşsiz tadı ile siz bal tutkunlarının beğenisine sunuluyor.

  Lavanta Balı Nedir?

  Lavanta balı, arıların ağırlıklı olarak lavanta çiçeklerinin nektarlarını toplayarak elde ettiği bir monoflora bal (tek çiçek balı) çeşididir.

  Balparmak Lavanta Balı Ne Zaman Toplanır?

  Balparmak Lavanta Balı’nın toplanma işlemi, lavanta çiçeklerinin en taze olduğu mayıs ve haziran aylarında gerçekleştirilir.

  Balparmak Lavanta Balı Ne İçerir?

  Balparmak Lavanta Balı; karbonhidrat, protein, vitamin, mineral, fenolik madde ve enzim gibi besleyici bileşenler içerir. Balınızın içeriğini tüm detaylarıyla kendiniz öğrenmeye ne dersiniz? Balparmak ambalajlarında bulunan yenilikçi Priospot teknolojisi sayesinde, ürününüzün bitkisel orijinini ve analiz sonuçlarını artık kolayca öğrenebilirsiniz. Bunun için etiket üzerinde bulunan kare (QR) kodu okutmanız veya ID numarasını girmeniz yeterli! 

  Lavanta Balı Ne İşe Yarar?

  Güçlü bir besin kaynağı olan lavanta balı faydaları bakımından, vücudun günlük besin ihtiyacını karşılamaya yardımcı olması amacıyla tüketilebilir.

  Lavanta Balı Nasıl Kullanılır?

  Lavanta balının yoğun aromasını güçlü bir şekilde duyumsamak için ürünü tek başına tüketmeyi tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra ürünü, yiyecek ve içeceklerinizi tatlandırmak veya hamur işlerinin lezzetini artırmak amacıyla da kullanabilirsiniz.

  Lavanta Balı Ne Kadar Tüketilmelidir?

  Lavanta balını tek başına, diğer çiçek ballarında olduğu gibi günde 6 ila 10 tatlı kaşığı (50-80 gram) aralığında tüketebilirsiniz. Çocuklarda ise günlük ideal tüketim miktarı, vücut ağırlığı ile doğru orantılı (1 kg - 1 gr) olarak değişkenlik gösterir. Bir yaşından küçük bebekler ve arı ürünlerine alerjisi olan kişiler tarafından tüketilmemelidir. Kronik hastalıkları olan kişiler, tüketmeden önce hekimlerine danışmalıdır. 

  Balparmak Lavanta Balı Tadı Nasıldır?

  Kehribara yakın altın sarısı bir renge sahip olan Balparmak Lavanta Balı, damakta çiçek kokusunun yoğun olarak hissedildiği dengeli bir tat bırakır. Orta tatlılık seviyesi ile uyumlu ve hoş bir lezzete sahiptir.

  Balparmak Lavanta Balı Kalori Değeri Nedir?

  Balparmak Lavanta Balı, 100 gramda yaklaşık 304 kalori içerir.

  Balparmak Lavanta Balı Fiyatı Nedir?

  Balparmak Monoflora Bal çeşitleri sadece 460 gramlık kavanozlarda satışa sunulmakta olup; her bir ürünün fiyatı mahsulün elde ediliş süresine, işçiliğine ve yıllık üretim oranına göre değişiklik göstermektedir. 

 • Balparmak Lavanta Balı’nın tek başına tüketilmesi özgün tadının alınmasını kolaylaştırır.

   

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.