Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Arama Yap
Sepetim
Ödüllerimiz

ÖDÜLLERİMİZ

Balparmak Yaprak Logo
 
Türkiye’nin lider bal markası Balparmak, kalitesini ve lezzetini çeşitli otoriteler tarafından verilen ödüller ile kanıtlıyor.
Yıldızları Yıldızları

Gıdanın Yıldızları Ödülleri

Yıldız Teknik Üniversitesi Gıda ve Sağlıklı Beslenme Kulübü tarafından düzenlenen ve 40 bini aşkın öğrencinin bir ay süren oylamaları sonucunda belirlenen Gıdanın Yıldızları Ödülleri’nde “Bal” kategorisinde Balparmak markasıyla, “Takviye Edici Gıda” kategorisinde Apitera markasıyla iki ödüle layık görüldük.
Felis

Felis Ödülleri

Balparmak olarak 2022 yılında, 20 Mayıs Dünya Arı Günü’nde “Arılar Varsa Gelecek Var” sloganıyla arının ekosistem için önemi hakkında yediden yetmişe herkesin dikkatini çekerek hayata geçirdiği etkili farkındalık çalışmaları, PR bölümünde Influencer Aracılığıyla İletişim kategorisinde Felis Ödülü kazandırırken, WOM İletişimi kategorisinde ise Felis Başarı Ödülü getirdi. Balparmak, aynı projeyle Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik bölümünde Hayvan Haklarını Koruyan kategorisinde de Felis Ödülü kazandı. “Arıların Sırrı” kampanyası kapsamında çekilen Baba-Kız ve Ayşe Teyze filmleri ise Film Felis bölümünde Gıda kategorisinde 2 Felis Başarı Ödülü’nün birden sahibi oldu. “Arıların Sırrı” ise Balparmak’a Tüketici Sağlığı Ürün / Hizmet İletişimi Bölümünde Gıda Takviyeleri kategorisinde 1 Felis Ödülü getirdi. Balparmak’a 360’ Entegre Marka Deneyimi Kampanyası, Ufuk Açan Dijital Fikirler, Holistik Dijital Kampanya, Görsel Tasarım ve Gıda kategorilerinde 5 Felis Başarı Ödülü, Web Sitesi ve Gıda kategorilerinde ise 2 Felis Ödülü kazandıran “Arı Alfabesi” projesi, besinlerin yerini söylemek, etraftaki tehlikeleri haber vermek, yeni bir yuvaya karar vermek için birbiriyle iletişim kuran arıların hareketlerinden ilham alarak hazırlandı.
Sürdürülebilir İş Ödülleri

Sürdürülebilir İş Ödülleri

Her yıl Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından düzenlenen Sürdürülebilir İş Ödülleri'nde; Türkiye’de sürdürülebilir gelecek hedefi ile yeni ekonominin örnek lider kurumlarının projeleri 15 kategoride 51 kişilik jüri kurulu tarafından değerlendirmeden geçerek ödüllendiriliyor. Biz de 2018 yılında Muğla’nın Ula ilçesinde, arıcılık mesleğinin sürdürülebilirliğine katkı sağlamayı, kırsal kalkınma bölgelerindeki kadınları ve gençleri sektöre kazandırmayı ve balın yanı sıra arısütü, polen, propolis gibi katma değerli arı ürünleri üretiminin artırılmasına destek olmayı amaçlayarak kurduğumuz Balparmak Arıcılık Akademisi ile 9. Sürdürülebilir İş Ödülleri’nden “Sosyal Etki-İnsan Odaklı” kategorisinde ödül aldık. Balparmak olarak balın, arıların ve arıcılığın geleceği için sürdürülebilir projeler hayata geçirmeye devam edeceğiz.
Brandverse Awards

Brandverse Awards

Geçtiğimiz yıl Ege ve Akdeniz kıyılarında yaşanan yangınlardan bölge halkı ve arıcılar büyük zarar gördü. Bizde Balparmak olarak bölgedeki ekosistemin aldığı ağır hasarı, endemik olarak yetişen çam ağaçları kayıplarını, yanan kovanları, arıcıların uğradıkları maddi ve manevi zararları kamuoyuna duyurmak için yoğun çaba gösterdik. Orman Yangınları için 'Elimizden Gelen Ne Varsa' Destek Hareketi projemizle Brandverse Awards’ta, “Toplumsal Dayanışma Projeleri” kategorisinde Gümüş Ödül aldık. Balparmak olarak çevreye ve doğaya olan sorumluluğumuzla ve sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ederek sürdürülebilir projeler hayata geçirmeye devam edeceğiz.
Türkiye İnovasyon ve Başarı Ödülleri

Türkiye İnovasyon ve Başarı Ödülleri

Türkiye İnovasyon ve Başarı Ödülleri Komitesi ve jürisinin değerlendirmesiyle; faaliyet alanlarındaki başarısı, vizyonu, toplumsal konulara bakışı ve sosyal sorumluluk konularında üstlendiği rol gibi birçok önemli konuda öne çıkan markaların ödüllerine kavuştuğu Türkiye İnovasyon ve Başarı Ödülleri’nde Balparmak olarak ‘YILIN İNOVATİF LİDER BAL MARKASI’ ödülüne layık görüldük.
Felis Ödülleri

Felis Ödülleri

Arıların doğanın sürdürülebilirliği için önemi, ekosisteme katkıları, arıları ve yaşam alanlarını korumak için neler yapılabileceği konusunda çocuklarda ve yetişkinlerde farkındalık yaratmak üzere Tema Vakfı ve Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle hayata geçirdiğimiz Arılar Varsa Yarınlar Var Projemiz ile Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Bölümü – Su Altında ve Karada Yaşam Kategorisi’nde FELİS, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Kategorisi’nde ise BAŞARI ÖDÜLÜ alırken, iletişim projemizle de Gerçek Zamanlı PR Çalışmaları Kategorisi’nde BAŞARI ÖDÜLÜ’NE layık görüldük.
A.L.F.A. Awards “Customer Brand” Ödülleri

A.L.F.A. Awards “Customer Brand” Ödülleri

Balparmak, Marketing Türkiye ve Akademetre iş birliğiyle bu yıl altıncısı düzenlenen ve müşterisiyle sağlıklı ve sürdürülebilir bir ilişki kuran markaların yarıştığı A.L.F.A. Awards’ta “Customer Brand” seçilerek ödüllendirildi. Balparmak, 57 kategoride gerçekleştirilen A.L.F.A. Awards’ta halk jürisi tarafından yapılan değerlendirme sonucu gıda kategorisinde müşteri deneyimini en iyi yöneten marka oldu.
Başarılı İhracatçı Ödülleri

Kadın Dostu Markalar 2021 Tüketici Özel Ödülü

Toplumsal fırsat eşitliği, kadının güçlendirilmesini destekleyen Kadın Dostu Markalar Platformu tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde düzenlenen törende, Balparmak Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) katkılarıyla hayata geçirdiği “Balparmak Arıcılık Akademisi” projesi ile Kadın Dostu Markalar 2021 Tüketici Özel Ödülüne layık görüldü.
Başarılı İhracatçı Ödülleri

Başarılı İhracatçı Ödülleri

İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB) Genel Sekreterliği ve İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği (İSHİB) tarafından 2020 Aralık ayında düzenlenen “2017, 2018, 2019 Yılları Başarılı İhracatçılar Ödülleri” töreninde üç yıl üst üste bal kategorisinde sektörünün ihracat lideri olma başarısını gösteren Balparmak, bugün Türkiye’nin en büyük markalı bal ihracatçısı konumunda yer almaktadır.
Kristal Elma Ödülleri

Kristal Elma Ödülleri

Reklamcılar Derneği (RD) tarafından bu yıl (2020) 32’incisi düzenlenen Kristal Elma Yarışması’nda, 40’ıncı kuruluş yıldönümü vesilesiyle hazırladığı, arıcılık mesleğinin özveri gerektiren meşakkatli yolculuğunu anlatan Balparmak, ”Dünyaya faydalı 40 yıl” iletişim çalışmaları ile Kristal Elma Yarışması’nda 2 kristal, 1 gümüş, 2 bronz olmak üzere beş ödüle birden layık görülmüştür.
Altın Marka Ödülü

Felis Ödülleri

40 yıldır doğal, sağlıklı ve analiz edilmiş balları sofralara taşıyan Balparmak, 2020 Felis’te Arıcılık Akademisi ve Arılar Varsa Yarınlar Var projesiyle üç ödüle birden layık görüldü. Balparmak, Arıcılık Akademisi ile “Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Bölümü – Diğer Toplumsal Meseleler Kategorisi”nde Felis’in sahibi olurken, “PR Bölümü – Sürdürülebilirlik Yönetimi Kategorisi”nde de başarı ödülü kazandı. Balparmak’ın arının doğa ve toplum yaşamına katkıları hakkında toplumda farkındalık yaratmayı hedefleyen Arılar Varsa Yarınlar Var projesi ise “PR Bölümü – Kurumsal Sosyal Sorumluluk Kategorisi”nde başarı ödülüne değer bulundu.
FAO Dünya Gıda Günü Ödülü

FAO Dünya Gıda Günü Ödülü

Balparmak balın, arıların ve arıcılığın geleceği için "sürdürülebilirlik ve inovasyon" kapsamında yaptığımız çalışmalarla 2019 yılında FAO Dünya Gıda Günü Ödülü'ne layık görüldü.
Effie Türkiye Reklam İşbirliği Yarışması

Effie Türkiye Reklam İşbirliği Yarışması

Balparmak Özenle Seçilen Bal kampanyası 2019’da Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışmasında Temel Gıda kategorisinde Altın Effie Ödülünün sahibi oldu.
International Taste Institute

International Taste Institute

Uluslararası Tat Enstitüsü tarafından (iTi-International Taste Institute) verilen Üstün Lezzet Ödülü 2019 yılında BallıMix ile Balparmak'ın oldu.
Felis Ödülleri

Felis Ödülleri

Balparmak, Ballı Adam kısa filmi ile 2016 yılında düzenlenen Felis Ödüllerinden Üretimde Ustalık Bölümü-Müzik Kullanımı Kategori Birinciliği ve Film Bölümü-Hızlı Tüketim Ürünleri Kategori Birinciliği olmak üzere iki ödülle döndü.
Sürdürülebilir İş Ödülleri

Sürdürülebilir İş Ödülleri

Sürdürülebilir bal tedariki alanında geliştirilen “Arıcım” projesi ile Balparmak, 2016 yılında Sürdürülebilir İş Ödülünün sahibi oldu.
Kristal Elma Ödülleri

Kristal Elma Ödülleri

Ballı Adam kısa filmi ile Balparmak, 2016 Kristal Elma Ödüllerinde 3 Kristal Elma ve 1 Gümüş Ödül sahibi oldu.
Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması

Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması

Balparmak BallıMix, 2016 yılında Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasında Gümüş Ödül ile ödüllendirildi.
Kırmızı Ödülleri

Kırmızı Ödülleri

Ballı Adam kısa filmi, Kırmızı Ödüllerinde; Kırmızı Dijital Kategorisinde Kıpkırmızı Ödülüne, Gıda ve İçecek Kategorisinde Dijitalde En İyi Entegre Kampanya Ödülüne ve Hızlı Tüketim Ürünü Kategorisinde Dijitalde En İyi Online Reklam Filmi Ödülüne sahip oldu.
Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması

Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması

Balparmak Bilimle Süzülen Bal reklam kampanyası, 2016’da Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışmasında Altın Effie Ödülünün sahibi oldu.
Amablaj Ay Yıldızları Yarışması

Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması

Balparmak KatlaBalla, 2014 yılında Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasında Altın Ödül almaya hak kazandı.
Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri

Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri

Balparmak KatlaBalla, 2014 yılında 4. Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri Ambalaj ve Hızlı Tüketim Ürünleri kategorisinde En İyi Tasarım Ödülünün sahibi oldu.
TUBİTAK Ödülleri

TUBİTAK Ödülleri

Balparmak, 2016 yılında TUBİTAK tarafından verilen En Başarılı Gıda Projesi Ödülünü almaya hak kazandı.
WorldStar Packaging Awards

WorldStar Packaging Awards

Balparmak, 2015 yılında Dünya Ambalaj Örgütü tarafından düzenlenen WorldStar organizasyonunda WorldStar Ödülünü ve Asya Ambalaj Federasyonu tarafından düzenlenen Asia Star Ödülleri kapsamında Excellence in Packaking Ödülünü almaya hak kazandı.
Quality Medal Turkey Research (QUDAL)

Quality Medal Turkey Research (QUDAL)

Balparmak, 2014 yılında QUDAL – Quality Medal araştırmasında "QUDAL - Kalitede 1 Numara" madalyasına layık görüldü.
Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri

Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri

Balparmak Yöresel Serisi, 2014 yılında düzenlenen Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri kapsamında Üstün Tasarım Ödülü ile ödüllendirildi.
Altın Ambalaj Yarışması

Altın Ambalaj Yarışması

Balparmak Çıt Kapak, 2010’da Altın Ambalaj Yarışmasında Altın Ambalaj Ödülünü almaya hak kazandı.
Internatıonal Taste & Quality Institute

International Taste & Quality Institute

Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (iTQi-International Taste & Quality Institute) tarafından verilen Üstün Lezzet Ödülü; 2010, 2011, 2013, 2014 ve 2016 yıllarında Balparmak’ın oldu.
Avrupa Kalite Ödülü

Avrupa Kalite Ödülü

Balparmak; 1994, 1995 ve 2007 yıllarında, Roma’da verilen Avrupa Kalite Ödülünü almaya hak kazandı.
Uluslararası Yiyecek ve İçecek Ödülü

Uluslararası Yiyecek ve İçecek Ödülü

Balparmak, 2007 yılında Madrid’de verilen Uluslararası Yiyecek ve İçecek Ödülünün sahibi oldu.
Tüketici Raporu Ödülleri

Tüketici Raporu Ödülleri

2003, 2004, 2005 ve 2006 yıllarında almaya hak kazandığı Tüketici Raporu Ödülleri ile Balparmak, tüketici nezdinde kalitesini ispatladı.
Altın Marka Ödülü

Altın Marka Ödülü

1991, 1992, 2001 ve 2006 yıllarında Tüm Tüketicileri Koruma Derneği (TTKD) tarafından verilen Altın Marka Ödülünün sahibi Balparmak oldu.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.