Balparmak Propolis Plus Çocuk 7 g X 84 Adet

Kutu
420,00 TL


Ürüne ulaşabileceğiniz eczane listesi için tıklayınız.
Kampanya
 • İÇERİK
 • LEZZET ÖNERİLERİ
 • YORUMLAR
 • Balparmak’tan su bazlı, saf propolis!


  Su bazlı saf propolis, çocuklar için 14’lük asetat kutu içerisinde her biri 1,43 ml’lik saşelerde sunulmaktadır. Tek kullanımlık özel ambalajı, hijyenik ve pratiktir.

  İçindekiler: Saf Propolis (%6.67).

  Balparmak Ar-Ge Merkezi’nde  geliştirilen metod kullanılarak, su ile ekstrakte edilmiştir. Sadece saf propolis ve sudan oluşmaktadır.

  Tüketim önerisi (4 -10 yaş için): Günde 1 veya 2 kez, birer saşeyi aç ya da tok karnına bal veya diğer yiyecek/içeceklerinize ilave ederek tüketebilirsiniz.

  1 saşede (sachet) 100 mg saf propolis bulunur.

  Propolis nedir:

  Propolis; arıların, bitkilerin tomurcuk ve gövdelerinden topladığı reçinemsi maddeleri işlemesiyle ürettikleri bir üründür. Yapısı oldukça kompleks olup, 300’den fazla bileşeni tanımlanmıştır. Özellikle son 10- 15 yılda gelişen kimyasal ve biyolojik tekniklere bağlı olarak propolislerin bileşimleri ve biyolojik etkileri üzerine giderek artan sayıda bilimsel araştırmalar yürütülmekte ve yayınlar yapılmaktadır.

  Propolis kovandan alındığı haliyle tüketilemez çünkü propolisin ham hali içinde balmumu ve çeşitli kirlilikler içermektedir. Tüketebilmek için ekstraksiyon (özütleme işlemi) yapılarak yapısındaki etken maddelerin alınması gerekmektedir. Özütleme sırasında farklı çözücüler ve teknikler kullanılan propolisin, kullanılan yönteme göre etken madde geçiş miktarları değişmektedir. Propolisin içindeki etken maddeler alkol, propilen glikol ve su gibi çözücülere geçmekte ancak suya daha az miktarda geçebilmektedir. Bu nedenle piyasadaki bazı su bazlı ürünlerin etken maddeleri düşük olabilmektedir. Ancak Balparmak AR-GE Merkezi’nde yürütülen TÜBİTAK destekli proje kapsamında geliştirilen özel ekstraksiyon (özütleme) yöntemi sayesinde, alkol kullanılmadan saflaştırılarak maksimum oranda etken maddeye sahip standart propolis elde edilmektedir. Balparmak Propolis geliştirilen özel teknolojiyle saf propolisin su içinde çözündürülmesiyle üretilmiştir.

  Uyarılar:

  • Arı ürünleri alerjisi, astım ya da yüksek alerji riski taşıyanların bu ürünü tüketmemesi önerilmektedir.
  • Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez.
  • Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayın.
  • Çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklayın. 
  • İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.

   

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.