Balparmak

Balparmak Anadolu Lezzetleri Şemdinli Çiçek Balı 460 g

256,00 TL

Anadolu'nun unutulmaya yüz tutmuş yöresel ürünleri, Anadolu Lezzetleri markasıyla sadece Macrocenter ve seçili Migros'larda satılıyor.

Ürün hikayesi için tıklayınız.


Kampanya
 • İÇERİK
 • Semdinli Balı

  Balparmak Doğal Şemdinli Balı


  Türkiye’nin güneydoğu sınırında yer alan Şemdinli Vadisi, yüksek rakımı ve zengin habitatı ile Anadolu’da arıcılık faaliyetleri için en verimli coğrafyalar arasında yer alıyor. Yörede yetişen çiçek türleri sayesinde karakteristik bir tada sahip olan Şemdinli balı, peygamber çiçeği ve yabani badem gibi endemik türlerin aromasıyla fark yaratıyor. Saray sofralarında yer alması için Osmanlı mutfağında özellikle de Şemdinli balının tercih edildiği biliniyor.

  Saray lezzetlerinin baş tacı olan balın lezzetini tüm doğallığıyla deneyimlemek için siz de
  Balparmak Doğal Şemdinli Balı ’nı hemen şimdi sipariş verin!  Balparmak Doğal Şemdinli Balı

  Şemdinli Balı ve Özellikleri Nelerdir?

  Şemdinli balı, Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki yüksek rakımlı yaylalarda dolaşan arıların, sadece bu bölgedeki çiçeklerden ürettiği yöresel bir bal çeşididir. Açık rengi, akıcı kıvamı ve hoş kokusuyla öne çıkan bu bal, damakta ferah ve kalıcı bir lezzet bırakır.

  Şemdinli balı, arıların sağladığı değerli enzimlerle birlikte çeşitli vitaminler, mineraller, doğal şeker bileşenleri, protein ve lif içerir. Bu özelliği ile vücudun besin ve enerji ihtiyacını karşılamak adına lezzetli bir alternatif sunar. Şemdinli balının kalori değeri 100 gramda 304 kalori (kcal)’dir.

  Şemdinli Balı Nasıl Kullanılır?

  Her sabah güne başlarken

  Her sabah güne başlarken

  Kahvaltılarda ve ara öğünlerde

  Kahvaltılarda ve ara öğünlerde

  Tüm ev yapımı tariflerde

  Tüm ev yapımı tariflerde

  Çayda ve tüm içeceklerde

  Çayda ve tüm içeceklerde

  Kişisel Bakımda

  Kişisel
  bakımda

  Şemdinli balının kendine has aromasını daha iyi hissedebilmek adına ürünü tek başına tüketmeyi tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu balı tariflerinizi lezzetlendirmek için de kullanabilirsiniz.

  3 Adımda Doğal Balın Yolculuğu

  Şemdinli’nin Zengin Habitatından

  Şemdinli’nin Zengin Habitatından

  Şemdinli balının üretimi için kovanlar, arıcılar tarafından mayıs-haziran aylarında kurulur. Kolonideki işçi arılar bölgedeki çiçeklerin nektarlarını toplayarak binbir emekle bala dönüştürür.

  YalnızcaDoğal Bal

  Sadece
  Doğalı


  Çiçeklenme döneminin sona erdiği yaz aylarında bal hasadı başlar. Arıların yalnızca çiçek özlerinden ürettiği katkısız ve doğal ballar, sağma işleminden geçirilerek tesislere ulaştırılır.

  Kalite ve Tutarlılık

  Her Damlada
  Kalite ve Tutarlılık


  Şemdinli’den gelen çeşitli bal örnekleri Balparmak tesislerinde analiz edilir. Sadece doğal, kaliteli ve güvenilir içeriğe sahip ballar seçilerek özenle ambalajlanır.

  Priospot Teknolojisiyle Balınızın İzini Sürün!

  “Doğal balın kaynağı yalnızca doğadır. Balda hile olup olmadığını kokusuna, tadına ya da görüntüsüne bakarak anlamak mümkün değildir.”

  Balınızın gerçekliği, Balparmak garantisi altında! Balparmak, arıcılardan tedarik ettiği tüm ürünleri, doğallığını tespit etmek için en az 100 parametre doğrultusunda laboratuvar analizlerinden geçirmektedir.

  Ürün ambalajı üzerindeki kare (QR) kodu okutarak ya da ID numarasını bu sayfadaki arama çubuğuna girerek balınızın analiz sonuçlarına siz de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

  Balparmak QR
  Doğal Bal
  • Bu üründen en fazla 5 adet sipariş verilebilir. 5 adetin üzerindeki siparişleri Balparmak iptal etme hakkını saklı tutar.
 • Anadolu'nun unutulmaya yüz tutmuş yöresel ürünleri, Anadolu Lezzetleri markasıyla sadece Macrocenter ve seçili Migros'larda satılıyor.

  Ürün hikayesi için tıklayınız.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.