Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Arama Yap
Sepetim

Balkovan Doğal Çiçek Balı

Fırsat Ürünleri
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Varsayılan Sıralama

Balkovan

Yüzde yüz katkısız ve kaliteli bal tüketmek, herkesin hakkı… Öncü çalışmalarıyla kurulduğu 1980 yılından günümüze Türkiye bal sektörüne yüksek katma değer sağlayan Balparmak, Balkovan markasıyla tüketicilerine, Anadolu’nun kaliteli ballarını cazip fiyatlarla sunuyor. 

Anadolu’nun çeşitli yörelerinden elde edilen değerli çiçek ve çam balları, Balparmak kalitesi ve Balkovan farkıyla sofralara ulaşıyor. Balkovan Çiçek Balı çeşitleri, tertemiz iklime sahip el değmemiş ovalardan derlenirken; Balkovan Çam Balı ise Muğla’nın eşsiz çam ormanlarından toplanıyor. Siz de Türkiye’nin en lezzetli ballarına uygun fiyat avantajıyla sahip olmak için Balkovan bal çeşitlerini hemen incelemeye başlayın!  

Balkovan Bal Çeşitleri Nelerdir?

Balkovan markası altında, çiçek ve çam balı olmak üzere iki farklı ürün çeşidi bulunuyor. Ürünler, tüketim yoğunluğu ve ihtiyaca göre 460 gramlık cam kavanozlardan 2 kilogramlık ambalajlara kadar çeşitli gramaj alternatifleriyle tüketime sunuluyor. Peki, sizin favori Balkovan balınız hangisi?

Balkovan Çiçek Balı 

Balkovan Çiçek Balı, yüksekliği ortalama 500 metreye varan yemyeşil ve zengin bitki çeşitliliğine sahip ovalardan derleniyor. Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinden toplanan çiçek balları, 100’ü aşkın parametre doğrultusunda detaylı testlerden geçiriliyor. Bu sayede tespit edilen doğal ve katkısız çiçek balları, kimyasal işlem uygulanmaksızın süzme işleminden geçirilerek Balkovan ambalajlarındaki yerini alıyor.

Balkovan Çam Balı 

Muğla’nın mis kokulu çam ormanlarından sofralara ulaşan Balkovan Çam Balı, yoğun aroması ve yumuşak tadıyla balseverlerin en gözde seçeneklerinden biri oluyor. Uzman arıcılar tarafından elde edilen çam balları, Balparmak laboratuvarlarında 100’ü aşkın parametre özelinde doğallık ve kalite testinden geçiyor. Ve yalnızca fiziksel işlemlerle süzülerek Balkovan ambalajlarıyla buluşuyor.

Ev ve Ev Dışı Tüketime Uygun Büyük Balkovan Boy Seçenekleri

Balkovan çiçek ve çam ballarına, cam kavanozların yanı sıra 2 kilogramlık pet ambalajlarda da sahip olmanız mümkün. Güvenilirliği kanıtlanmış hijyenik pet ambalajlarda satışa sürülen büyük boy seçenekler, geniş aileler ve iş yerleri için ideal bir kullanım sunuyor. 

Balkovan Bal Çeşitleri Hakkında En Çok Merak Ettikleriniz

  • Balkovan Nedir? 

Balkovan, Altıparmak Gıda tarafından 1992 yılında kurulan bir bal paketleme markasıdır.

  • Balkovan Ballar Hangi Zamanda Toplanır? -

Balkovan ballar, arıların en zengin içeriğe sahip nektar ve salgıları toplayabildikleri zaman aralıklarında elde edilir. Bu doğrultuda, ovalardan derlenen Balkovan Çiçek Balı’nın en ideal toplanma zamanı mayıs-kasım arası dönemdir. Balkovan Çam Balı ise çam ağaçlarının üzerindeki salgıların en bol ve verimli olduğu ağustos, eylül, ekim ve kasım aylarında toplanır.

  • Balkovan Bal’ın Tadı Nasıldır? 

Ova çiçeklerinin özlerinden oluşan Balkovan Çiçek Balı, yumuşak bir tada sahiptir. Aynı zamanda yoğun aromasıyla da öne çıkar. Balkovan Çam Balı ise bir salgı balı olması dolayısıyla tatlılık bakımından daha dengelidir. Bu sayede boğazda yanma hissi oluşturmaz ve hoş kokusuyla da hafif tüketim sağlar.

  • Balkovan Bal Nasıl Kullanılır? 

Balkovan balları dilerseniz tek başına, dilerseniz tatlandırıcı olarak diğer besinlerle karışım halinde tüketebilirsiniz.

  • Balkovan Bal Ne Kadar Tüketilmelidir? 

Balkovan Bal’ı yetişkinler günde 6 ila 10 tatlı kaşığı (50 - 80 gr), çocuklar ise vücut ağırlıkları ile doğru orantılı olacak miktarlarda (1 kg - 1 gr) tüketebilir.

  • Balkovan Bal Kaç Kaloridir? 

Balkovan Çiçek Balı ve Balkovan Çam Balı, 100 gramda yaklaşık 304 kalori içerir.

  • Balkovan Bal Fiyatı Nedir? - H3

Balkovan Çiçek Balı ve Balkovan Çam Balı çeşitleri, kalite ve hizmet güvencesi dikkate alınarak en uygun ürünü önerilen fiyatlarla kullanıcılarla buluşturmak üzere satışa sunulmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.