Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Arama Yap
Sepetim
Neden Analiz Edilmiş Bal?

Neden Analiz Edilmiş Bal?

Balınızın izini sürün

Balınızın gerçekliği en az 100 doğallık testi ile garanti altında! Ürün etiketinde yer alan (QR) kare kodu okutarak ya da etikette yer alan ID numarasını girerek balınızın hangi bitkilerden elde edildiğini görüntüleyebilir ve belirtilen parti numarasına ait balın, Türk Gıda Kodeksi’ne uygun olduğunu gösteren, TÜRKAK tarafından akredite edilmiş Balparmak Bal ve Diğer Arı Ürünleri Araştırma ve Kalite Kontrol Laboratuvarı’nda yapılan analizler sonucunda oluşturulmuş analiz raporuna ulaşabilirsiniz.
qr.balparmak.com.tr


Parti Numarası ile Arama.

Örnek: BPM15.0030
Balparmak Apitera serisi ürünlerin analiz raporuna ulaşmak için saşelerin arkasında yer alan parti numarasını girmeniz gerekmektedir.

Karekod üzerindeki numarayı giriniz.

Örnek: 469a90ca
Balparmak kavanozlarındaki ‘Priospot Teknolojisi’ni keşfedin
Balparmak Yaprak Logo
Doğal balın kaynağı yalnızca doğadır. Balda hile olup olmadığını kokusuna, kıvamına, tadına ya da görüntüsüne bakarak anlamak mümkün değildir. Balın doğal olduğunun anlaşılması için analiz edilmesi gerekir.
Bal analizlerinin, konusunda uzman bir laboratuvarda gerçekleştirilmesi, sonuçların güvenilirliği açısından büyük önem taşır.
Analiz kapsamında ilk olarak balın gerçekliği incelenmelidir. Bu aşamada IRMS, HMF, prolin, diastaz, nem, iletkenlik değerleri ve şeker yapısı değerlendirilir.
Kimyasal analizin yanı sıra balın duyusal olarak da incelenmesi gerekir, sonraki aşamada kimyasal analiz sonuçlarının duyusal analiz sonuçları ile uyumu kıyaslanmalıdır.
Balın doğallığı anlaşıldıktan sonra kalıntı analizleri yapılmalıdır. Bu kapsamda naftalin analizinin yanı sıra sulfamethazine, tetrasiklin ve streptomisin kalıntılarının araştırılması gerekir.
Kalıntı analizinin ardından polen analizi ile arının hangi çiçeklerden nektar aldığı belirlenmelidir. Bu sayede balın orijin tespiti yapılabilmektedir.
Son aşamada analiz sonuçlarının bal konusunda uzman ve deneyimli bir ekip tarafından değerlendirilmesi ve yorumlanması gerekir.
Neden Analiz Edilmiş Bal?
“Doğal balın kaynağı yalnızca doğadır. Balda hile olup olmadığını kokusuna, tadına ya da görüntüsüne bakarak anlamak mümkün değildir.”
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.