Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Arama Yap
Sepetim

Apitera Propolis Çeşitleri

 

Apitera Propolis Çeşitleri

Tabiatın en azimli ve çalışkan iş birlikçileri olan bal arıları, ürettikleri çeşitli organik maddelerle sadece kendilerine değil, insan yaşamına da benzersiz katkılar sağlıyor. Bu maddelerin en dikkate değer örneklerinden biri de şüphesiz, propolis! Yunanca “şehre giriş” anlamını taşıyan propolis, arıların kovandaki açıklıkları kapatabilmek ve kovan hijyenini sağlamak için ürettikleri çeşitli salgı ve reçinelerden meydana geliyor.

Propolisin mucizevi içeriği sayesinde arılar kolonilerini soğuk hava, hastalıklar ve zararlı canlılara karşı güçlü bir şekilde koruyabiliyor. Bu güçlü madde, içerdiği 300’den fazla organik bileşikle insanlar için de oldukça zengin bir besin olma özelliği taşıyor. Ancak propolisin ham halde kullanımı mümkün olmayıp, bu gıda sadece çeşitli yöntemlerle çözündürülerek tüketilebiliyor.

1. Balparmak’tan Güvenilir Saf Propolis!

Balparmak, yıllardır iş birliği içinde çalıştığı arıcıların ürettiği yerli propolisleri detaylı numune analizlerinden sonra temin ediyor. Önce propolisin içeriğindeki etken maddelerin alınabilmesi için etil alkol ile ekstraksiyon yapılıyor. Ardından alkol tamamen uzaklaştırılarak katkısız saf propolis elde ediliyor. Toz propolisin üretilmesi için de Balparmak AR-GE Merkezi’nde TÜBİTAK destekli olarak geliştirilen proje kapsamında enkapsülasyon yöntemine başvuruluyor. Geliştirilen bu proje sayesinde propolisin acımsı tadı hissedilmiyor. Böylece hem yetişkinlerin hem de çocukların keyifle tüketebileceği yumuşak içimli ürünler elde ediliyor.

2. Balparmak Propolis Ürün Çeşitleri Nelerdir?

Balparmak’ın tek başına veya diğer arı ürünleri ya da yiyecek-içeceklerle karışım halinde kullanabileceğiniz birden fazla propolis içeren ürünü bulunuyor:

2.1. Apitera Plus Propolis Kapsül

Doğal sıvı formundaki saf propolisin sahip olduğu keskin tat, bu değerli gıdanın tüketimini pek çok birey için zorlaştırabiliyor. TÜBİTAK iş birliğiyle enkapsülasyon yöntemi kullanılarak üretilen Apitera Plus Propolis Kapsül, hafif tadı ve her an her yerde rahatlıkla taşınabilen yapısı sayesinde propolis tüketimini herkes için oldukça pratik ve keyifli kılıyor. Üstelik üretim tekniği sayesinde bu ürün, aynı orandaki sıvı propolise kıyasla daha fazla besin öğesi içeriyor!

2.2. Apitera Plus Propolisli Sprey

Apitera Plus Propolisli Sprey’in formülünde sadece saf propolis ekstraktı ve tamamen doğal yollarla elde edilen zengin bileşenlere sahip esansiyel yağ çeşitleri bulunuyor. Ürün, geleneksel reçetelerde adı sıklıkla propolisle birlikte anılan kekik yağı, çörekotu yağı, limon yağı, adaçayı yağı ve nane yağı içeriyor. Bu yönüyle de günlük temizleyici ve koruyucu lokal bakım için ideal bir takviye edici doğal gıda alternatifi olma özelliği taşıyor.

2.3. Apitera Plus Forte Propolis C Vitaminli

Apitera Plus Forte Propolis C Vitaminli, içerdiği 375 miligram saf propolis ve 250 miligram C vitamini ile vücudun günlük besin alımını desteklemek adına güçlü bir formül sunuyor.

2.4. Apitera Plus Propolis Çocuk C Vitaminli

Apitera Plus Propolis Çocuk C Vitaminli, çocuklar için özel olarak ayarlanmış doz ayarı ile propolis tüketimini ailelerin minik üyeleri için de uygun hale getiriyor. 100 miligram propolis ekstresi ve 50 miligram C vitamini içeren ürün, tek şasesi ile çocukların günlük C vitamini alımının yüzde 63’ünü karşılamaya imkan tanıyor.

2.5.   Bal

Apitera Propolis, etken maddesi yüksek propolisin yanı sıra bal da içeriyor. Bir saşede 175 miligram saf propolis ekstresi içeren ürün, yüzde 95 oranında ise bal ihtiva ediyor. Böylece hem çocuk hem de yetişkinler için lezzetli ve kolay bir tüketim sağlıyor.

3. Balparmak Propolis Hakkında En Çok Merak Ettikleriniz

3.1. Propolis Nedir?

Propolis, arıların kovanlarını hastalık ve yabancı mikroorganizmalardan korumak için ürettikleri siyaha yakın renkli, sert ve yapışkan özelliğe sahip doğal bir maddedir.

3.2. Propolis Ne İşe Yarar? Hangi Amaçla Kullanılır?

Propolis vitamin, mineral, aminoasit, enzim, esansiyel yağ, antioksidan ve insan vücuduna yarar sağlayan diğer pek çok doğal bileşen içerir. Yapılan araştırmalar, propolisin düzenli tüketildiğinde fark edilir etkiler sağladığını koymuştur. Bununla birlikte propolisin ilaç niyetine kullanımı önerilmemektedir.

3.3. Balparmak Propolisin Damla Propolisten Farkı Nedir?

Damla propolis kullananlar, günlük doz ayarını önerilen miktarda ve oldukça dikkatli bir şekilde belirlemelidir. Balparmak propolis ürünleri, tek kullanımlık ambalajlarıyla oldukça pratik ve güvenli bir kullanıma sunar.

3.4. Balparmak Propolis Nasıl Kullanılır? Ne Kadar Tüketilmelidir?

Balparmak Propolis kategorisinde yer alan ürünler, takviye edici gıda olarak sabah kahvaltı öncesi veya öğün aralarında tüketilebilir. İsteğe göre diğer gıdalarla da karıştırılabilir.

  • Apitera Plus Propolis Kapsül: 11 yaş üstü bireyler tarafından günde iki-üç tablet tüketilmelidir.
  • Apitera Plus Propolisli Sprey: Yetişkin bireyler tarafından günde iki-üç defa, her uygulamada iki kez olacak şekilde kullanılması önerilmektedir.
  • Apitera Plus Forte Propolis C Vitaminli: 11 yaş ve üstü bireyler tarafından günde bir-iki saşe tüketilmelidir.
  • Apitera Plus Propolis Çocuk C Vitaminli: 4-10 yaş arası çocuklar tarafından günde bir-iki saşe tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

3.5. Propolisin Tadı Nasıldır?

Propolis, saf halde tüketildiğinde diğer arı ürünlerinden farklı olarak daha keskin bir tada sahiptir. Öte yandan Balparmak’ın toz propolis içerikli ürünleri, enkapsülasyon yöntemiyle üretilmesi bakımından yumuşak içim avantajı sunar.

3.6. Balparmak Propolis Fiyatı Nedir?

Balparmak Propolis grubu, kalite ve hizmet güvencesini dikkate alarak en uygun ürünü önerilen fiyatlarla tüketicilerle buluşturmak üzere satışa sunmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.