Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Arama Yap
Sepetim

Arı Sütü Çeşitleri

 

Apitera Arı Sütü Çeşitleri

Dünya üzerindeki tüm bitki ve hayvan yaşamının sürmesinde büyük rolleri olan arılar, ekosistemin korunması ve devamlılığı söz konusu olduğunda doğanın en sadık iş birlikçileri olarak var güçleriyle çalışıyor. Bu çalışmalarının karşılığında ise hem kendileri hem de insanlık için çeşitli ürünler üretiyorlar. Arıların insanlığa sunduğu doğal besinler arasında son dönemlerde gitgide popülerleşen arı sütü de bunlardan biri!

Genç işçi arıların polen ve bal tüketerek yutak üstü bezlerinden salgıladığı arı sütü, kovandaki yavru arıların ve kraliçe arının temel besin kaynağını oluşturuyor. Bu yönüyle arı kolonilerinin yaşamında son derece etkin olan arı sütü, insan vücuduna da çok yönlü olarak çeşitli katkılar sağlıyor. Balparmak Apitera ürünlerinin formülünde diğer arı ürünleriyle birlikte yer alan arı sütü hem çocukların hem de yetişkinlerin beslenme rutinleri için önemli bir bileşen olma özelliği taşıyor.

1. Balparmak Apitera Arı Sütü Ürünleri Nelerdir?

Apitera arı sütü ürün ailesinde hem tek başına kapsül formunda hem de diğer arı ürünleriyle karışım olarak sunulan seçenekler bulunuyor. Günlük besin ihtiyacının karşılanmasında zengin içeriğiyle devreye giren Balparmak Apitera arı sütü karışımlı ürünler, lezzetiyle damaklarda iz bırakıyor. Kapsül arı sütü ile bal, polen ve propolis karışımlı formüller içeren Apitera arı sütü ürünleri, her beklentiye ve damak zevkine uygun bir seçenek sunuyor!

1.1. Apitera Plus Arı Sütü Kapsül

Taze arı sütünün oda koşullarında hızla bozulması nedeniyle dondurucuda saklanması ve her gün sadece tüketilecek miktarda çıkarılıp kullanılması gerekiyor. Bundan dolayı taze arı sütü tüketimi, herkes için her koşulda mümkün olmuyor. Apitera Plus Arı Sütü Kapsül, liyofilize edilmiş kapsül formuyla arı sütü tüketimini her an her yerde mümkün kılıyor. Hem de taze arı sütünden bile daha yüksek besin değerleri ile!

1.2. Apitera Plus Mix (Arı Sütü-Bal-Polen-Propolis)

Arı sütü, bal, polen ve propolisi tek bir kavanozda bir araya getiren Apitera Plus Mix, etkili bir takviye edici gıda olma konusunda üstün bir performans gösteriyor. İçerdiği doğal bileşenler sayesinde vücuda pek çok yönden olumlu katkılarda bulunan ürün, sabah kahvaltılarda ya da ara öğünlerde tüketilebiliyor.

1.3. Apitera Plus Kids (Arı Sütü-Bal-Propolis)

Çocukların beslenmesinde takviye edici gıda seçeneğine yönelen ebeveynler için Apitera Plus Kids, içerdiği bal, propolis ve arı sütü ile bu konuda ideal bir doğal besin alternatifi oluyor. Katkısız formülü ebeveynlerin güvenini kazanan bu ürün, miniklerin sevebileceği tadıyla ise keyifli bir kullanıma kapı açıyor.

1.4. Apitera Mix Portakal Aromalı (Arı Sütü-Bal-Polen-Propolis)

Hem arı sütü, bal, polen ve propolisten oluşan zengin bir içerik hem de portakalın verdiği eşsiz aroma… Tüm bunlara Apitera Mix Portakal Aromalı ile ulaşmak mümkün. İçeriğindeki arı ürünlerinde bulunan güçlü bileşenlerle besin ihtiyacının karşılanmasına destek olan bu ürün, portakal aroması ile de keyifli bir tüketim sağlıyor.

1.5. Apitera Kids Muzlu (Arı Sütü-Bal-Propolis)

İçeriğinde doğal kurutulmuş muz bulunan Apitera Kids Muzlu, çocukların severek tüketebileceği bir arı ürünü kombinasyonu sunuyor. Arı sütünün yanı sıra bal ve propolisten oluşan Apitera Kids Muzlu, yalnızca miniklerin ek gıda ihtiyacını karşılamıyor, aynı zamanda keyifli bir lezzet deneyimi de sunuyor.

2. Balparmak Apitera Arı Sütü Ürünleri Hakkında En Çok Merak Ettikleriniz

Balparmak Apitera arı sütü ürünleri ile henüz tanışıyor olanlar “Arı sütü nedir?” ve “Arı sütü ne işe yarar?” gibi soruların yanıtlarını arıyor. Aşağıda Apitera arı sütüne dair merak edilen birçok konu mercek altına alınıyor!

2.1. Arı Sütü Nedir?

Arı sütü, arıların kendi vücutlarında salgıladıkları, hafif yoğunluğa ve akışkan forma sahip bir besindir. Kremsi bir kıvama ve sarımsı beyaz bir renge sahip olan arı sütü, besin değeri açısından oldukça zengindir.

2.2. Arı Sütü Ne İşe Yarar?

Arı sütü içerdiği proteinler, vitaminler, mineraller, organik yağ asitleri ve enzimlerle güçlü bir bileşime sahiptir. İnsan vücudundaki fonksiyonların normal bir şekilde sürdürülmesine destek olan bu değerli arı ürünü, günlük beslenme ihtiyacının çok yönlü şekilde karşılanmasına olanak tanır.

2.3. Arı Sütü Nasıl Kullanılır?

Taze arı sütü, arı ürünleri ve diğer yiyecek-içeceklere ilave edilebileceği gibi tek başına da tercih edilebilir. Oda koşullarında tek başına hızlı bozulduğu için taze arı sütleri genellikle bal, polen ve propolis gibi diğer arı ürünleriyle bir araya getirilerek tüketilmektedir. Bu sayede ürünün yoğun tadını hafifletmek mümkün olmaktadır.

Bununla birlikte kapsül formunda, tek tek paketlenmiş ve uzun ömürlü tüketim sunan liyofilize edilmiş arı sütü ürünleri de bulunmaktadır. Kapsül arı sütü, taze arı sütüne kıyasla çok daha hafif bir tada sahiptir. Bu ürün çeşidi su ya da meyve suyuyla direkt olarak yutulmak suretiyle tüketilmektedir.

2.4. Arı Sütü İçeren Apitera Ürünleri Ne Kadar Tüketilmelidir?

  • Apitera Plus Arı Sütü Kapsül: 11 yaş üstü bireyler tarafından günde bir-iki tablet tüketilmelidir.
  • Apitera Plus Mix: 11 yaş üstü bireyler tarafından günde toplam iki tatlı kaşığı (18 gram), 4-10 yaş arası çocuklar tarafından 1 çay kaşığı (6 gram) tüketilmesi önerilmektedir.
  • Apitera Plus Kids: Dört yaş üstü çocuklar için uygundur. Günde bir tatlı kaşığı (9 gram) tüketilmesi tavsiye edilmektedir.
  • Apitera Mix Portakal Aromalı: Yetişkinlerin günde bir-iki tatlı kaşığı (9-18 gram); çocukların ise bir veya iki çay kaşığı (6-12 gram) aç karnına tüketmesi tavsiye edilir.
  • Apitera Kids Muzlu: 3-12 yaş arası çocuklar için günlük tüketim miktarı bir tatlı kaşığıdır (9 gram)’dır. 

2.5. Arı Sütünün Tadı Nasıldır?

Arı sütü, yoğun ve hafif ekşimsi bir tada sahiptir. Balparmak Apitera arı sütü içeren ürünler ise kolay ve keyifli bir tüketim için bal ile tatlandırılmış olup, muz ilaveli ve portakal aromalı seçenekleriyle çeşitlendirilmiştir.

2.6. Arı Sütünün Kalori Değeri Nedir?

100 gram arı sütünün kalori değeri 266 kcal olarak belirtilmektedir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.