Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Arama Yap
Sepetim

Balparmak Yöresel Bal Çeşitleri

Balparmak Anadolu Lezzetleri Yöresel Ballar

Yüksek kalite standardı ve geniş ürün seçenekleriyle Türkiye’de bal sektörünün bir numaralı markası Balparmak, Anadolu’nun en sevilen ballarını Yöresel Ballar kategorisinde bir araya getiriyor. Türkiye’nin coğrafi çeşitlilik ve zengin bitki örtüsü bakımından öne çıkan illerinden derlenen Yöresel Ballar, memleketin en tatlı ve hoş kokulu esintilerini sofralara taşıyor. 

Balparmak Yöresel Bal Çeşitleri Nelerdir?

Balparmak Yöresel Lezzetleri serisi; Bingöl, Kayseri, Muş, Şemdinli ve Yüksekova’nın doğal ve kaliteli ballarından oluşuyor. Uzman arıcılardan toplanan balların her biri, yöresel kökenleri ve içerik değerlerinin doğruluğunu test edebilmek amacıyla 100’ü aşkın parametreden geçiriliyor. Bal tutkunlarına ise bu altın niteliğindeki özel seçkileri doğal, temiz ve güvenilir haliyle tüketmek kalıyor.

Bingöl Balı

Bingöl, 30’dan fazlası endemik olmak üzere bini aşkın çiçekli bitkiye ev sahipliği yapıyor. Bu yörenin el değmemiş yaylalarından elde edilen Balparmak Yöresel Lezzetleri Bingöl Çiçek Balı ise, aromatik kokusu ve orta tatlılığı ile Bingöl Dağlarının eşsiz atmosferini her tadımda damaklara taşıyor.

Kayseri Balı

Kayseri, yüksek yaylaları ve zengin bitki çeşitliliği ile Anadolu’nun en özel coğrafyalarından birini oluşturuyor. 300’den fazlası endemik bini aşkın çiçekli bitkinin özlerini taşıyan Balparmak Yöresel Lezzetleri Kayseri Çiçek Balı, yumuşak tadı ve yoğun aroması ile gurmelerin favorileri arasında yer alıyor.

Muş Balı

Verimli topraklara sahip Muş Ovası, çevresindeki dağlarla birlikte Türkiye’nin en bakir doğal alanları arasında yer alıyor. Bölgenin kendine has iklimi, polen yönünden zengin birçok çiçekli bitkinin yetişmesine olanak tanıyor. Balparmak Yöresel Lezzetleri Muş  Çiçek Balı, yoğun aromalı ve baskın tat sevenlerin tercihi oluyor.

Şemdinli Balı

Şemdinli sınırları, endemik bitki çeşitliliği bakımından Anadolu’nun en zengin arazileri arasında yer alıyor. Türkiye’de rakımı en yüksek bölgelerden biri olan ilçe, kendine has çiçekli bitki çeşitliliğiyle öne çıkıyor. Böylece ferah ve kalıcı bir tada sahip olan Balparmak Yöresel Lezzetleri Şemdinli Çiçek Balı, akıllarda iz bırakan eşsiz bir lezzet deneyimi sunuyor. 

Yüksekova Balı

Yaklaşık 2 bin metreyi bulan ortalama rakımı ile Anadolu’nun en yüksek bölgelerinden biri olan Yüksekova, Türkiye’nin başka hiçbir bölgesinde yetişmeyen birçok çiçekli bitkiye ev sahipliği yapıyor. Endemik bitkilerin nektarlarıyla zenginleşen Balparmak Yöresel Lezzetleri Yüksekova Çiçek Balı ise bu sayede, güçlü aromatik kokusu ile en sevilen ballardan biri oluyor.

Balparmak Yöresel Ballar Hakkında En Çok Merak Ettikleriniz

Balparmak Yöresel Ballar Hangi Zamanda Toplanır?

Balparmak Yöresel Lezzetleri serisinde yer alan gurme ballar, yöre bazında farklı zaman aralıklarını kapsamakla birlikte, en çok Temmuz ve Ağustos aylarında toplanır.

Balparmak Yöresel Balların Tadı Nasıldır?

Balparmak yöresel balların her biri, menşei özelinde farklı tatlara sahiptir. Yüksek rakımlı bölgelerde yetişen çiçeklerin nemi daha fazla olduğundan balların tat keskinliği de yoğun olurken, yükseltinin az olduğu bölgelerden elde edilen ballar genel itibarıyla damakta daha yumuşak bir tat bırakır.

Balparmak Yöresel Ballar Ne Kadar Tüketilmelidir?

Balparmak yöresel ballar, diğer doğal çiçek balları gibi günde 6 ila 10 tatlı kaşığı (50-80 gram) tüketilebilir. Fakat çocuklardaki ideal tüketim miktarı, vücut ağırlığına göre değişkenlik gösterebilir. Buna göre çocukların, her gün kilogramları başına 1 gram bal tüketmesi önerilir.  

Balparmak Yöresel Ballar Nasıl Tüketilebilir?

Balparmak Yöresel Lezzetleri serisi, Türkiye’nin özel bal seçkilerinden meydana gelir. Bu yöresel balların tadını en yoğun hali ile deneyimleyebilmek adına, ürünleri tek başına tüketmeyi tercih edebilirsiniz.  

Balparmak Yöresel Ballar Nerede Satılır?

Balparmak Yöresel Lezzetleri serisinde yer alan yöresel ballara, Macrocenter ve seçili Migros'ların yanı sıra Balparmak e-mağazadan ulaşabilirsiniz.

Balparmak Yöresel Balların Kalorisi Kaçtır?

Balparmak Yöresel Lezzetleri serisinde yer alan ballar, 100 gramda yaklaşık 304 kalori içerir.

Balparmak Yöresel Balların Fiyatı Nedir?

Yalnızca 460 gramlık kavanozlarda satışa sunulan Balparmak yöresel balların, önerilen satış fiyatı bölgesine ve farklı özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.