Balparmak

Balparmak Anadolu Lezzetleri Yüksekova Çiçek Balı 460 g

256,00 TL

Anadolu'nun unutulmaya yüz tutmuş yöresel ürünleri, Anadolu Lezzetleri markasıyla sadece Macrocenter ve seçili Migros'larda satılıyor.

Ürün hikayesi için tıklayınız.


Kampanya
 • İÇERİK
 • Balparmak Doğal Yüksekova Balı

  Balparmak Doğal Yüksekova Balı


  Hakkâri Yüksekova, sıcak iklimi ve kış boyu kar yağışı alan dağları ile arıcıların gözde bölgeleri arasında yer alıyor. Bölgenin yüksek rakımı ise balın değerine değer katan başlıca unsuru oluşturuyor. Zengin bitki çeşitliliğine sahip olan Yüksekova dağları; Hakkâri çöven otu, Sat Dağı mürdümü, Hakkâri fiği, Hakkâri papatyası, Hakkâri pelemiri, Hakkâri dikeni ve parıltılı fiğ gibi endemik türlere de ev sahipliği yapıyor. Tüm bu hoş aromalı bitkilerden elde edilen Yüksekova balı, lezzetiyle damak çatlatıyor.

  Balparmak Doğal Yüksekova Balı’nın yoğun çiçek aromasını keşfetmek için daha fazla beklemeyin,
  siparişinizi hemen şimdi verin!  Yüksekova Balı ve Özellikleri Nelerdir?

  Yüksekova Balı ve Özellikleri Nelerdir?

  Yüksekova balı, Hakkâri Yüksekova’nın dağlık kesimlerinde yetişen çiçeklerin nektarlarından üretilen özel bir baldır. Bu yöresel bal çeşidi, açık rengi ve yoğun çiçek kokusu ile öne çıkar. Yüksekova’nın zengin florasını, bu yörede üretilen balın özgün çiçek aromasıyla damaklarda hissetmek mümkündür.

  Yüksekova balı diğer bal çeşitlerinde olduğu gibi içeriğinde çeşitli vitaminler, proteinler, mineraller ve lif barındırır. Arılar, bal üretimi esnasında sadece çiçek nektarlarından değil, kendi ürettikleri enzimlerden de faydalanır. Bu sayede bal, dünyada eşi benzeri olmayan bir lezzet ve besin kaynağına dönüşür. Yüksekova balının 100 gramı 304 kalori (kcal) değerindedir.

  Yüksekova Balı Nasıl Kullanılır?

  Her sabah güne başlarken

  Her sabah güne başlarken

  Kahvaltılarda ve ara öğünlerde

  Kahvaltılarda ve ara öğünlerde

  Tüm ev yapımı tariflerde

  Tüm ev yapımı tariflerde

  Çayda ve tüm içeceklerde

  Çayda ve tüm içeceklerde

  Kişisel Bakımda

  Kişisel
  bakımda

  Yüksekova balı, üretildiği bölgenin florasına bağlı olarak özel bir aromaya sahiptir. Bu aromayı yoğun bir şekilde hissedebilmek için ürünü tek başına kullanmayı tercih edebilirsiniz. Yüksekova balı ayrıca, yiyecek ve içecekleri tatlandırmak için de ideal bir tatlandırıcıdır.

  3 Adımda Doğal Balın Yolculuğu

  Yüksekova’nın Verimli Doğasından

  Yüksekova’nın
  Verimli Doğasından


  Hakkâri Yüksekova’da kovanlar, ilkbahar mevsiminde kurulur. Kovanlardaki işçi arılar, bölgeden topladıkları çiçek özlerini binbir emekle işleyerek bal üretir.

  YalnızcaDoğal Bal

  Sadece
  Doğalı


  Çiçeklenme döneminin sona erdiği yaz bitiminde bal hasadı başlar. Arıların tamamen doğal yollarla ürettiği katkısız ballar, sağma işlemi sonrası tesislere ulaştırılır.

  Kalite ve Tutarlılık

  Her Damlada
  Kalite ve Tutarlılık


  Yüksekova’dan tedarik edilen bal örnekleri Balparmak tesislerinde analiz edilir. Sadece doğal, kaliteli ve güvenilir içeriğe sahip ballar seçilerek özenle ambalajlanır.

  Priospot Teknolojisiyle Balınızın İzini Sürün!

  “Doğal balın kaynağı yalnızca doğadır. Balda hile olup olmadığını kokusuna, tadına ya da görüntüsüne bakarak anlamak mümkün değildir.”

  Balınızın gerçekliği, en az 100 doğallık testi ile garanti altında!

  Balparmak’tan satın aldığınız balların analiz sonuçlarına, ambalaj üzerindeki kare (QR) kodu okutarak veya ID numarasını bu sayfaya girerek kolayca ulaşabilirsiniz.

  Balparmak QR
  Doğal Bal
  • Bu üründen en fazla 5 adet sipariş verilebilir. 5 adetin üzerindeki siparişleri Balparmak iptal etme hakkını saklı tutar.
 • Anadolu'nun unutulmaya yüz tutmuş yöresel ürünleri, Anadolu Lezzetleri markasıyla sadece Macrocenter ve seçili Migros'larda satılıyor.

  Ürün hikayesi için tıklayınız.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.