Stokta Yok

Balparmak Kestane
Balı 460 g

Kavanoz
119,00 TL


Balınızın izini sürün!

Satın aldığınız her Balparmak kavanozundaki balın analiz raporuna ve çiçek kaynağına ulaşabilirsiniz. Bunun için kavanozdaki priospotu (QR kod) cep telefonunuzla okutmanız yeterlidir.

Dilerseniz, ekrandaki kavanozun üzerinde yer alan priospotu okutarak hemen bir deneme yapabilirsiniz.

Kampanya
 • İÇERİK
 • LEZZET ÖNERİLERİ
 • YORUMLAR
 • Balparmak Kestane Balı

  Dalından, kavrulmuş, haşlanmış veya birbirinden nefis tatlı tarifleriyle kestane, yediden 70’e herkes için vazgeçilmez. Kayıngiller familyasından olan ve en çok Karadeniz Bölgesi’nde yetişen bu tohum çeşidi, çiçeklenme döneminde ise mis kokusuyla bal arılarını kendine çekiyor. Böylece arılar, dünyanın en değerli monoflora bal çeşitlerinden biri olan kestane balını üreterek, insanlığa benzersiz bir armağan daha sunuyor.

  Karadeniz Bölgesi’nden özenle derlenen doğal kestane balları, katkısız ve güvenilir olarak Balparmak kavanozlarındaki yerini alıyor. Eşsiz tadı ve zengin içeriğiyle çok seveceğiniz bir bal deneyimi için siz de hemen Balparmak Kestane Balı’nı sepetinize ekleyin!

  Kestane Balı Nedir?

  Kestane balı, arıların ağırlıklı olarak kestane çiçeklerinin nektarlarından elde ettiği bir monoflora bal (tek çiçek balı) çeşididir.

  Kestane Balı Ne Zaman Toplanır?

  Kestane balı, kestane ağaçlarının çiçeklenme dönemi olan mayıs ve haziran aylarında üretilir. Toplama işlemi ise ağırlıklı olarak, bal üretiminin en yoğun olduğu haziran ayında yapılır.

  Balparmak Kestane Balı Ne İçerir?

  Balparmak Kestane Balı, aktif doğal bileşen yönünden oldukça zengin bir besindir. Karbonhidrat, protein, vitamin, fenolik bileşikler ve enzim içermesinin yanı sıra; mineral ve antioksidan kaynağı olma özelliği taşır. Balparmak ambalajlarında yer alan yenilikçi Priospot teknolojisi sayesinde, balınızın doğallığı şimdi yüzde 100 güvence altında! Etiket üzerinde bulunan kare (QR) kodu okutarak veya ID numarasını girerek, ürününüzün bitkisel orijinini ve tüm analiz sonuçlarını kolayca görüntüleyebilirsiniz. 

  Kestane Balı Ne İşe Yarar?

  Kestane Balı faydaları ve zengin içeriği ile vücudun günlük besin ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur. 

  Kestane Balı Nasıl Kullanılır?

  Kestane balının kendine has aroması ve lezzetini yoğun bir şekilde duyumsamak için ürünü tek başına tüketmeyi tercih edebilir, dilerseniz yiyecek ve içeceklerinizi tatlandırma amacıyla da kullanabilirsiniz.

  Kestane Balı Ne Kadar Tüketilmelidir?

  Kestane balı, diğer çiçek ballarında olduğu gibi günde 6 ila 10 tatlı kaşığı (50-80 gram) aralığında tüketilebilir. Çocuklarda ise günlük tüketim miktarı, vücut ağırlığı ile doğru orantılı olacak şekilde (1 kg - 1 gr) belirlenmelidir. Bir yaşından küçük bebekler ve arı ürünlerine alerjisi olan kişiler tarafından tüketilmemelidir. Kronik hastalıkları olan kişilerin ise doktor kontrolüyle tüketmesi tavsiye edilir.

  Balparmak Kestane Balı Tadı Nasıldır?

  Diğer çiçek ballarına nazaran daha koyu bir renge ve kıvama sahip olan kestane balı, buruk ve acımsı tadıyla öne çıkar. Keskin tadı sayesinde farklı ve lezzetli bir tüketim sağlar.

  Balparmak Kestane Balı Kalori Değeri Nedir?

  Balparmak Kestane Balı, 100 gramda yaklaşık 304 kalori içerir.

  Balparmak Kestane Balı Fiyatı Nedir?

  460 gramlık ambalajlarla ulaşabileceğiniz Balparmak Monoflora Bal çeşitleri; ürünün elde ediliş süresi, işçiliği ve yıllık üretim oranı doğrultusunda farklı fiyatlarla satışa sunulmaktadır.

 • Balparmak Kestane Balı’nın tek başına tüketilmesi özgün tadının alınmasını kolaylaştırır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.