Balparmak

Balparmak Doğal Kestane
Balı 460 g

228,00 TL
... %100 Güvenli
Ödeme Alt Yapısı
... Kesintisiz Hızlı Teslimat
Aynı Gün Kargo
... Darbeye Karşı Tam Koruma
Özel Paketleme
... 150 TL ve Üzeri
Ücretsiz Kargo


Kampanya
 • İÇERİK
 • YORUMLAR
 • Doğal Kestane Balı

  Balparmak Doğal Kestane Balı


  Kayıngiller familyasından olan ve Anadolu’da en çok Karadeniz Bölgesi’nde yetişen kestane, çiçeklenme döneminde mis kokusuyla bal arılarını kendine çekiyor. Böylece arılar, dünyanın en değerli monoflora bal çeşitlerinden biri olan kestane balını üreterek insanlığa benzersiz bir armağan daha sunuyor. Karadeniz Bölgesi’nden özenle derlenen doğal kestane balları, katkısız ve güvenilir içeriğiyle Balparmak kavanozlarındaki yerini alıyor.

  Eşsiz tadı ve zengin içeriğiyle çok seveceğiniz bir bal deneyimi için siz de hemen Balparmak
  Doğal Kestane Balı
  ’nı sepetinize ekleyin!  Balparmak Doğal Kestane Balı

  Kestane Balı ve Özellikleri Nelerdir?

  Kestane balı, arıların ağırlıklı olarak kestane çiçeklerinin nektarlarından elde ettiği bir monoflora bal (tek çiçek balı) çeşididir. Diğer çiçek ballarına nazaran daha koyu bir renge ve kıvama sahip olan kestane balı, buruk ve acımsı tadıyla öne çıkar. Keskin tadı sayesinde damakta özgün ve hoş bir lezzet bırakır.

  Kestane balı, aktif doğal bileşen yönünden oldukça zengin bir besindir. Karbonhidrat, protein, vitamin, fenolik bileşikler ve enzim içermesinin yanı sıra ideal bir mineral kaynağı olma özelliği taşır. Zengin içeriği ile bu bal, vücudun günlük besin ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur. Kestane balının 100 gramında yaklaşık 304 kalori bulunur.

  Kestane Balı Nasıl Kullanılır?

  Her sabah güne başlarken

  Her sabah güne başlarken

  Kahvaltılarda ve ara öğünlerde

  Kahvaltılarda ve ara öğünlerde

  Tüm ev yapımı tariflerde

  Tüm ev yapımı tariflerde

  Çayda ve tüm içeceklerde

  Çayda ve tüm içeceklerde

  Kişisel bakımda

  Kişisel
  bakımda

  Kestane balının kendine has aroması ve lezzetini yoğun bir şekilde duyumsamak için ürünü tek başına tüketmeyi tercih edebilir, dilerseniz yiyecek ve içeceklerinizi tatlandırma amacıyla da kullanabilirsiniz.

  3 Adımda Doğal Balın Yolculuğu

  Taptaze Kestane Çiçeklerinden

  Taptaze Kestane
  Çiçeklerinden


  Kestane balı, kestanelerin çiçeklenme dönemi olan mayıs ve haziran aylarında üretilir. Toplama işlemi ise genellikle bal üretiminin en yoğun olduğu haziran ayında yapılır.

  Sadece En Doğalı

  Yalnızca
  Doğal Bal


  Arıların ağırlıklı olarak kestane çiçeklerinin nektarlarından ürettiği doğal ballar, üretim sezonu sona erdiğinde sağılarak tesislere ulaştırılır.

  Her Damlada Kalite ve Tutarlılık


  Kalite ve Tutarlılık


  Karadeniz Bölgesi’nden gelen çeşitli kestane balı örnekleri analiz edilir. Sadece en doğal, kaliteli ve güvenilir içeriğe sahip ballar seçilerek özenle ambalajlanır.

  Priospot Teknolojisiyle Balınızın İzini Sürün!

  “Doğal balın kaynağı yalnızca doğadır. Balda hile olup olmadığını kokusuna, tadına ya da görüntüsüne bakarak anlamak mümkün değildir.”

  Balparmak tesislerine ulaşan tüm arı ürünleri, Balparmak Analiz Laboratuvarlarında en az 100 parametre ile analiz edilir. Bu hususta şeffaflıktan yana olan Balparmak, dünya gıda sektöründe bir ilk olarak faaliyete geçirdiği Priospot teknolojisi üzerinden tüm ürünlerinin analiz raporlarını yayınlamaktadır.

  Siz de Balparmak ürün ambalajları üzerindeki kare (QR) kodu okutarak ya da ID numarasını bu sayfaya girerek balınızın analiz sonuçlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz!

  PRIOSPOT_MONOFLORA KESTANE_KV GORSEL_211124.jpg (496 KB)
  Doğal Bal
 • Balparmak Kestane Balı’nın tek başına tüketilmesi özgün tadının alınmasını kolaylaştırır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.