Propolis

Toplam 8 ürün görüntüleniyor.

Propolis; arıların bitkilerin tomurcuk ve gövdelerinden topladığı reçinemsi maddeleri işlemesiyle ürettikleri, kovanı mikroplara ve dış etkenlere karşı koruyan bir arı üründür.

Balparmak Propolis, glikol dahil hiçbir alkol içermeyen, su bazlı saf bir üründür..

Propolis kovandan alındığı haliyle tüketilemez çünkü propolisin ham hali içinde balmumu ve çeşitli kirlilikler içermektedir. Tüketebilmek için ekstraksiyon (özütleme işlemi) yapılarak yapısındaki etken maddelerin alınması gerekmektedir. Özütleme sırasında farklı çözücüler ve teknikler kullanılan propolisin, kullanılan yönteme göre etken madde geçiş miktarları değişmektedir. Propolisin içindeki etken maddeler alkol, propilen glikol ve su gibi çözücülere geçmekte ancak suya daha az miktarda geçebilmektedir. Bu nedenle piyasadaki bazı su bazlı ürünlerin etken maddeleri düşük olabilmektedir. Ancak Balparmak AR-GE Merkezi’nde yürütülen TÜBİTAK destekli proje kapsamında geliştirilen özel ekstraksiyon (özütleme) yöntemi sayesinde, alkol kullanılmadan saflaştırılarak maksimum oranda etken maddeye sahip standart propolis elde edilmektedir. Balparmak Propolis geliştirilen özel teknolojiyle saf propolisin su içinde çözündürülmesiyle üretilmiştir.

Balparmak Propolis yüksek etken maddeye sahiptir ve hiçbir katkı maddesi içermez.

Balparmak Propolis’in tek kullanımlık ambalajıyla dozları ayarlanmıştır. Damla saymak gerekmez. Pratik ambalajında her yere taşınabilir. Ambalajı sayesinde hava ve ışık ile temas etmediğinden etken maddeleri daha iyi korunur, hijyeniktir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.