Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Arama Yap
Sepetim

Balparmak Çam Balı 460 g

230,90 TL
350 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Kargo Ücretsiz!
İlk Siparişinize Özel %10 İndirim Kodu: MERHABA10
460 gr
dakika içerisinde sipariş verirseniz bugün kargoda!

Balınızın izini sürün!

Satın aldığınız her Balparmak kavanozundaki balın analiz raporuna ve çiçek kaynağına ulaşabilirsiniz. Bunun için kavanozdaki priospotu (QR kod) cep telefonunuzla okutmanız yeterlidir.

Dilerseniz, ekrandaki kavanozun üzerinde yer alan priospotu okutarak hemen bir deneme yapabilirsiniz.

Ürün hikayesi için tıklayınız

%100 Güvenli
Ödeme Alt Yapısı
Hızlı Teslimat
Aynı Gün Kargo
Darbeye Karşı
Özel Paketleme
350 TL ve Üzeri
Ücretsiz Kargo
Buradan Priospot Teknolojisiyle Balınızın İzini Sürün!
Balparmak Doğal Çam Balı - 460 Gram

Balparmak Doğal Çam Balı - 460 Gram


Muğla ve çevresi, doğal çam ağaçlarına (Pinus brutia, P. nigra, P. pinea) ev sahipliği yapması bakımından günümüzde dünya çam balı üretimi için en önemli coğrafyaların başında geliyor. Balparmak ise çam balı ürünlerini, siz gerçek lezzet tutkunları için bu özel coğrafyadan temin ediyor. Üretim şeklinin özgünlüğü ve kendine has lezzetiyle çiçek ballarından farklı bir deneyim sunan Balparmak Çam Balı, yumuşak tat ayrıcalığıyla aile boyu vazgeçilmeziniz olmaya şimdiden aday!

Siz de eşsiz lezzete sahip bir bal deneyimi için Balparmak Çam Balı’nı
hemen şimdi sipariş verebilirsiniz!Balparmak Doğal Çam Balı

Çam Balı ve Özellikleri Nelerdir?

Çam balı, çam ağaçlarının öz sularından beslenen koşnil böceklerinin bıraktığı salgılardan üretilir. Bu hoş kokulu salgıların bal arıları tarafından işlenmesi sonucu ortaya çıkan çam balı, kaynağı ve üretim süreci bakımından çiçek ballarından ayrılmakta olup “salgı balı” olarak adlandırılmaktadır.

Diğer ballara göre daha çok mineral madde içermesi nedeniyle koyu bir renge sahip olan çam balının doğal yapısı gereği glikoz ve fruktoz oranı düşüktür. Bundan dolayı bu bal çeşidi, çiçek ballarından daha yumuşak bir lezzete sahiptir. Aynı zamanda asitlik derecesi de düşük olan çam balı, boğazda yakıcı his bırakmaz ve keyifli bir tüketim sunar. Çam balının 100 gramında yaklaşık 304 kalori bulunmaktadır.

Çam Balı Nasıl Kullanılır?

Her sabah güne başlarken

Her sabah güne başlarken

Kahvaltılarda ve ara öğünlerde

Kahvaltılarda ve ara öğünlerde

Tüm ev yapımı tariflerde

Tüm ev yapımı tariflerde

Çayda ve tüm içeceklerde

Çayda ve tüm içeceklerde

Kişisel bakımda

Kişisel
bakımda

Çam balını bir kaşık yardımıyla tek başına tüketilebileceğiniz gibi yiyecek ve içeceklerinize de ekleyebilirsiniz. Çiçek ballarına kıyasla daha uzun süre kristalleşmeden kullanabileceğiniz bu balı, uygun koşullarda daima aynı kıvam ve lezzetle saklayabilirsiniz.

3 Adımda Doğal Balın Yolculuğu

Mis Kokulu Çam Ormanlarından

Mis Kokulu
Çam Ormanlarından


Koşnil böceklerinin çam ağaçları üzerine bıraktığı salgılar, bal arıları tarafından ağustos-kasım aylarında toplanır. Tarlacı arıların bal kursağında biriken bu salgıların arı enzimleriyle değişikliğe uğraması sonucu, çam balı üretim süreci başlamış olur.

Sadece Doğal Olanı

Sadece
Doğal Olanı


İşçi arıların kovan yolculuğu süresince işledikleri salgılar peteklere yerleştirilir. Ardından kovandaki iç hizmetle görevli genç işçi arılar tarafından daha fazla enzim ilavesi ve su oranının düşürülmesi yoluyla olgunlaştırılır ve sırlanır. Böylece çam balı üretim süreci tamamlanır.

Her Damlada Kalite ve Tutarlılık

Her Damlada
Kalite ve Tutarlılık


Muğla ve çevre bölgelerinden toplanan bal örnekleri, Balparmak laboratuvarlarında analiz süreçlerinden geçirilir. Sadece doğal ve kaliteli ballar seçilerek hijyenik ambalajlarına doldurulur.

Priospot Teknolojisiyle Balınızın İzini Sürün!

“Doğal balın kaynağı yalnızca doğadır. Balda hile olup olmadığını kokusuna, tadına ya da görüntüsüne bakarak anlamak mümkün değildir.”

Balınızın gerçekliği ve doğallığı, Balparmak Analiz Laboratuvarlarında en az 100 farklı parametre doğrultusunda yapılan analizlerle garanti altına alınıyor. Ürünlerin analiz raporları ise Balparmak’ın gıda sektöründe bir ilk olarak tüketicilerine sunduğu Priospot teknolojisiyle kolayca görüntülenebiliyor.

Çam Balı QR
Doğal Bal
  • Bu üründen en fazla 5 adet sipariş verilebilir. 5 adetin üzerindeki siparişleri Balparmak iptal etme hakkını saklı tutar.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.