Balparmak Ihlamur
Balı 460 g

Kavanoz
136,90 TL


 

Balınızın izini sürün!

Satın aldığınız her Balparmak kavanozundaki balın analiz raporuna ve çiçek kaynağına ulaşabilirsiniz. Bunun için kavanozdaki priospotu (QR kod) cep telefonunuzla okutmanız yeterlidir.

Dilerseniz, ekrandaki kavanozun üzerinde yer alan priospotu okutarak hemen bir deneme yapabilirsiniz.

Kampanya
 • İÇERİK
 • LEZZET ÖNERİLERİ
 • YORUMLAR
 • Balparmak Ihlamur Balı

  Anadolu’da yaz, mis gibi ıhlamur kokularıyla gelir. Ilık esintilerle doğanın uyanışını selamlayan bu cezbedici koku, soğuk mevsimlerde ise daha ziyade demliklerden yükselerek şifa ve enerjinin müjdesini verir. Peki, ıhlamurun eşsiz aromasını duyumsamanın çok daha tatlı bir yolu olsa nasıl olurdu?

  Gerek kokusu gerekse de tadıyla doğanın en tatlı armağanlarından olan ıhlamur bitkisi, aromatik bileşenleriyle insanlar kadar arıları da kendine çekiyor. Böylece ortaya oldukça değerli bir monoflora bal çeşidi olan “ıhlamur balı” çıkıyor. Balparmak, Anadolu’nun kaliteli ve leziz ıhlamur ballarını, sizin için özenle bir araya getiriyor. Balparmak Ihlamur Balı’nı denemek için siz de şimdi sipariş verin, ayrıcalıklı bir lezzet deneyiminin tadını çıkarmaya hemen başlayın!

  Ihlamur Balı Nedir?

  Ihlamur Balı, “tek çiçek balı” anlamına gelen monoflora bal çeşitlerinden biridir. Arıların ağırlıklı olarak ıhlamur çiçeklerinin nektarlarını toplamasıyla oluşur. 

  Ihlamur Balı Ne Zaman Toplanır?

  Bal arıları, ıhlamur balını bitkinin çiçeklenme dönemi olan haziran ve temmuz aylarında üretir. Ihlamur balının toplanma işlemi de aynı dönemde gerçekleştirilir.

  Balparmak Ihlamur Balı Ne İçerir?

  Balparmak Ihlamur Balı, arıların ıhlamur çiçeklerinden topladığı nektarlardan oluşur. Karbonhidrat, protein, vitamin, mineral, fenolik bileşik ve enzim gibi faydalı bileşenler içerir. Balınızın doğallığı, Balparmak güvencesi altında! Balparmak ürün etiketlerinde yer alan yenilikçi Priospot teknolojisi ile ambalaj üzerinde bulunan kare (QR) kodu okutarak veya ID numarasını girerek, ürününüzün analiz sonuçlarını detaylı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. 

  Ihlamur Balı Ne İşe Yarar?

  Ihlamur balı faydaları bakımından, vücudun günlük besin ihtiyacını karşılamaya yardımcı olması amacıyla tüketilebilir. 

  Ihlamur Balı Nasıl Kullanılır?

  Ihlamur balını, dilerseniz ürünün yoğun aromasını güçlü bir şekilde duyumsamak için tek başına; dilerseniz de yiyecek ve içeceklerinize karıştırarak tüketebilirsiniz. 

  Ihlamur Balı Ne Kadar Tüketilmelidir?

  Balparmak Ihlamur Balı’nın günlük önerilen tüketim miktarı, diğer çiçek ballarında olduğu gibi 6 ila 10 tatlı kaşığı (50-80 gram)’dır. Çocuklarda ise bu miktar, vücut ağırlığı ile doğru orantılı (1 kg - 1 gr) olacak şekilde belirlenmelidir. Bir yaşından küçük bebekler ve arı ürünlerine alerjisi olan kişiler tarafından tüketilmemelidir. Kronik hastalıkları olan kişilerin ise hekim kontrolünde tüketmesi önerilir. 

  Balparmak Ihlamur Balı Tadı Nasıldır?

  Kehribar renkli bir görünüme sahip olan Balparmak Ihlamur Balı, ıhlamur kokusunun yoğun olarak hissedildiği ferah bir tada sahiptir. Orta tatlılık seviyesi ile damakta hoş bir his bırakır.  

  Balparmak Ihlamur Balı Kalori Değeri Nedir?

  Balparmak Ihlamur Balı’nın enerji değeri, 100 gramda yaklaşık 304 kaloridir.

  Balparmak Ihlamur Balı Fiyatı Nedir?

  460 gramlık kavanozlarda satışa sunulan Balparmak Monoflora Bal çeşitlerinin önerilen satış fiyatı; ürünün elde ediliş süresine, işçiliğine ve yıllık üretim oranına göre değişiklik göstermektedir. 

 • Balparmak Ihlamur Balı’nın tek başına tüketilmesi özgün tadının alınmasını kolaylaştırır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.