Account
Forgot password?
REGISTER
Arama Yap
Cart

-tr

Fırsat Ürünleri
Price: High to Low
Price: Low to High
Sort By Default
There is a total of 98 products

 

Balparmak Bal Çeşitleri

Anadolu, yüksek yaylaları ve geniş ovaları ile arıcılık için eşsiz bir coğrafya olma özelliği taşıyor. Ve bu bereketli topraklarda yetişen binbir çeşit bitkinin aroması, arı enzimleriyle buluştuğunda dillere destan bal lezzeti ortaya çıkıyor. Balparmak ise her damlasından emek akan bu mucize besinin değerini korumak üzere var gücüyle çalışıyor. Balparmak laboratuvarlarında analiz edilerek özenle seçilen doğal ballar, en güvenilir haliyle sofralara ulaşıyor!

Balparmak Bal Çeşitleri Nelerdir?

Türkiye’nin farklı yörelerinden elde edilen ballar, Balparmak tarafından doğallığı test edilmek üzere en az 100 parametre doğrultusunda analiz ediliyor. Hijyen koşullarını karşılayan doğal ve katkısız ballar ise özenle ambalajlanarak siz tüketicilerine ulaşıyor. Balparmak’ın titizlikle yürüttüğü bu sürece pek çok bal çeşidi dahil oluyor. Elde edildiği yöreye, çiçek kaynağına ve hatta rakımına göre birbirinden ayrılan bu ballar, her damak zevkine uygun farklı alternatifler sunuyor!   

 • Çiçek Balları

Balparmak  Yayla Çiçek Balları, arıların farklı türdeki çiçeklerden nektar toplayarak ürettiği balların doğal yollarla süzülmesinden elde ediliyor. Hijyenik koşullar gözetilerek tesislere ulaşan ballar, çiçek kaynaklarının yetiştiği rakıma göre Yüksek Yayla, Yayla, Yayla ve Ova olmak üzere farklı kategorilere ayrılıyor.   

 • Çam Balı

Balparmak Çam Balı, çam ağaçlarının gövdelerinde bulunan salgıların arı enzimleri ile işlenmesi yoluyla üretiliyor. Bu bal türünde şeker oranı nispeten daha az olup, kristalleşme görülmüyor.

 • Yöresel Ballar

Balparmak Yöresel Ballar, yalnızca belirli bir bölgeden elde edilen ve üretildiği bölgenin endemik türlerine has aromayı lezzetinde taşıyan bal çeşitlerini oluşturuyor. Seride Bingöl balı, Muş balı, Yüksekova balı, Şemdinli balı ve Kayseri balı yer alıyor.

 • Monoflora Ballar

Balparmak Monoflora Ballar, arıların sadece tek bir çiçek türünden topladığı nektarlar ile üretiliyor. Bu seride, elde edildiği çiçeğin özgün aromasını taşıyan lavanta balı, kestane balı, kekik balı, ıhlamur balı ve narenciye balı yer alıyor.

 • Balkovan

Balkovan, 1992 yılında Altıparmak Gıda tarafından işletilmeye başlayan bir bal paketleme firması olarak faaliyet gösteriyor. Balparmak kalite ve güvencesine sahip olan ballar, Balkovan aracılığıyla cazip fiyatlarla satışa sunuluyor.

Balparmak Bal Çeşitleri Hakkında En Çok Merak Ettikleriniz

 • Balparmak Bal Nedir?

Balparmak ballar, Balparmak laboratuvarlarında doğallık testlerinden geçirilerek üst düzey hijyen koşullarıyla paketlenen bal Çeşitleridir.

 • Balparmak Bal Çeşitleri Ne Zaman Toplanır?

Balparmak bal çeşitleri, ağırlıklı olarak arıcılık faaliyetlerinin yoğunluk kazandığı yaz aylarında toplanır.

 • Balparmak Bal Çeşitlerinin Tadı Nasıldır?

Balparmak bal çeşitleri, elde edildikleri çiçek kaynağına ve rakıma göre farklı lezzetlere sahiptir. (Detaylı bilgi için ürün sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.)

 • Balparmak Bal Çeşitleri Ne Kadar Tüketilmelidir?

Uzmanlar balın günlük ideal tüketim miktarının belirlenmesi için vücut ağırlığının kilogram (kg) bazında esas alınmasını önerir. Buna göre kg başına bir gram bal idealdir.

 • Balparmak Bal Çeşitleri Nasıl Tüketilir?

Balparmak bal çeşitleri tercihe göre tek başına ya da yiyecek ve içeceklere ilave edilerek tüketilebilir.

 • Balparmak Bal Çeşitleri Kaç Kaloridir?

Türü fark etmeksizin 100 gram bal; ortalama 304 kalori (kcal) enerji değerine sahiptir.

 • Balparmak Bal Çeşitleri Fiyatı Nedir?

Balparmak bal çeşitlerinin fiyatları ham maddenin elde ediliş süresi, işçiliği ve üretim miktarına göre yıllık önerilen fiyatlar baz alınarak belirlenir.

 

Prepared by  T-Soft E-Commerce.