%28 indirimli

Balparmak Anadolu Lezzetleri Bingöl Çiçek Balı 460 g

Kavanoz
68,90 TL
49,90 TL


Anadolu'nun unutulmaya yüz tutmuş yöresel ürünleri, Anadolu Lezzetleri markasıyla sadece Macrocenter ve seçili Migros'larda satılıyor.

Ürün hikayesi için tıklayınız.
Kampanya
 • İÇERİK
 • LEZZET ÖNERİLERİ
 • YORUMLAR
 • Balparmak Bingöl Çiçek Balı

  Sınırları içerisinde pek çok farklı doğal alana ev sahipliği yapan Bingöl, özellikle yüksek rakımlı yaylalarıyla Doğu Anadolu’nun arıcılık alanındaki gözde illeri arasında yer alıyor. Yaz boyu yeşil kalan ve bini aşkın sayıda çiçek türünü barındıran bu yaylalar, kaliteli bal üretimi için gerekli tüm koşulları sağlıyor. Üstelik bu çiçek türlerinden 109’unu endemik türler oluşturuyor. Bu da Bingöl balına kendine has aromasını kazandıran önemli bir etken oluyor.

  Apimondia (Uluslararası Arıcı Dernekleri Federasyonu) tarafından 2017’de düzenlenen uluslararası bir kongrede dünya 2’nciliği kazanan Bingöl balı, Anadolu’daki en değerli yöresel ballardan biri olarak biliniyor. Siz de bu tescilli lezzete Balparmak kalitesiyle ulaşmak için hemen Balparmak Bingöl Süzme Çiçek Balı’nı sipariş edin!

  Bingöl Balı Nedir?

  Bingöl balı, arıların yüksek rakımlı Bingöl yaylalarındaki bitkilerden ürettiği yöresel bir bal çeşididir.

  Bingöl Balı Ne Zaman Toplanır?

  Arıcılar ilkbahar mevsiminin sonlarında Bingöl yaylalarına kovanlarını kurmaya başlar ve yaz mevsimi ile birlikte bal sağımı yapılır.

  Balparmak Bingöl Balı Ne İçerir?

  Bingöl balının içeriği, Bingöl yaylalarında yetişen bitkilerin aromaları ve arılardan bala geçen değerli enzimler ile zenginleşir. Ayrıca bal, içeriğinde protein, vitamin, mineral ve lif barındırır. Bunun yanı sıra vücuda yararlı doğal şeker bileşenleri ve aromatik bileşikler de içerir.

  Balparmak tesislerine ulaşan tüm arı ürünleri, öncelikle AR-GE merkezi laboratuvarlarında en az 100  parametre ile analiz edilir. Bu hususta şeffaflıktan yana olan Balparmak, dünya gıda sektöründe bir ilk olarak faaliyete geçirdiği priospot sistemi üzerinden tüm ürünlerinin analiz raporlarını yayınlamaktadır. Siz de Balparmak ürün ambalajları üzerindeki kare (QR) kodu okutarak ya da ID numarasını bu sayfaya girerek analiz sonuçlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

  Bingöl Balı Ne İşe Yarar?

  Bingöl süzme çiçek balı, vücudun günlük ihtiyaç duyduğu besin ve enerji öğelerini karşılamak adına lezzetli bir alternatif sunar.

  Bingöl Balı Nasıl Kullanılır?

  Balparmak Yöresel Lezzetleri serisinde yer alan balların özelliği, yalnızca söz konusu bölgelere has bitkilerden elde edilmiş olmalarıdır. Bu seride yer alan Balparmak Bingöl Süzme Çiçek Balı da elde edildiği doğal alanlardaki endemik türlerin aromasını taşır. Bu aromayı yoğun bir şekilde hissedebilmek için ürünü tek başına tüketebilir; dilerseniz hoş aroması ile yiyecek ve içeceklere lezzet katmak için de kullanabilirsiniz.

  Bingöl Balı Ne Kadar Tüketilmelidir?

  Balın gerek yetişkinler gerekse de çocuklar için günlük tüketim miktarı, vücut ağırlığı ile doğru orantılı şekilde hesaplanabilir. Buna göre 60 kilogram ağırlığındaki bir yetişkinin günde 60 gram, 20 kilogram ağırlığındaki bir çocuğun ise 20 gram bal tüketmesi idealdir. Bununla birlikte 0-1 yaş arası çocuklar kesinlikle bal tüketmemelidir. Ayrıca herhangi bir kronik hastalığınız ya da alerji riskiniz varsa, bal tüketimi konusunda doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

  Balparmak Bingöl Balı Tadı Nasıldır?

  Açık renkli bal çeşitleri arasında yer alan Balparmak Bingöl Süzme Çiçek Balı, orta tatlılığa sahip hafif bir bal çeşididir. Ayrıca yoğun çiçeksi kokusu ile öne çıkmaktadır.

  Balparmak Bingöl Balı Kalori Değeri Nedir?

  Balparmak Bingöl Süzme Çiçek Balı’nın 100 gramı 304 kalori (kcal) değerindedir.

  Balparmak Bingöl Balı Fiyatı Nedir?

  Balparmak Yöresel Lezzetleri serisinde yer alan Balparmak Bingöl Süzme Çiçek Balı; yıllık üretim miktarı, elde ediliş süresi ve işçilik gibi faktörler göz önünde bulundurularak en uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır.
 • Anadolu'nun unutulmaya yüz tutmuş yöresel ürünleri, Anadolu Lezzetleri markasıyla sadece Macrocenter ve seçili Migros'larda satılıyor.

  Ürün hikayesi için tıklayınız.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.