%28 indirimli

Balparmak Anadolu Lezzetleri Muş Çiçek Balı 460 g

Kavanoz
68,90 TL
49,90 TL


Anadolu'nun unutulmaya yüz tutmuş yöresel ürünleri, Anadolu Lezzetleri markasıyla sadece Macrocenter ve seçili Migros'larda satılıyor.


Ürün hikayesi için tıklayınız.

Kampanya
 • İÇERİK
 • LEZZET ÖNERİLERİ
 • YORUMLAR
 • Balparmak Muş Çiçek Balı

  Anadolu’nun eşsiz doğası, yoğun bitki çeşitliliği ile yüzyıllardır arıların mucizevi varlıklarına ev sahipliği yapıyor. Türkiye’nin en geniş ovalarından biri olan Muş Ovası da arıların mesken tuttuğu bu bereketli topraklar arasında yer alıyor. Dört tarafı dağlarla çevrili olan ovada, binbir çeşit çiçek hayat buluyor. Bu çiçekler arasında Muş lalesi, ballıbaba, sarı papatya, reyhan, yonca, frenk maydanozu, deve dikeni, çoban dikeni, beyaz üçgül, kazayağı ve yavşan otunun yanı sıra daha pek çok bitki türü yer alıyor.

  Renkleri ve kokularıyla Muş Ovası’nı cennet bahçesine dönüştüren bu çiçeklerin aroması, arıların çabasıyla doyumsuz bir lezzete dönüşüyor. Balparmak ise Muş Ovası’ndan toplanan bu özel balları en ince ayrıntısına kadar analiz ederek sizlere ulaştırıyor. Siz de Muş Ovası çiçeklerinin nefis aromasını damağınızda hissetmek için Balparmak Muş  Çiçek Balı’nı hemen şimdi sipariş verebilirsiniz!

  Muş Balı Nedir?

  Muş balı, arıların yalnızca Muş Ovası’ndaki çiçeklerden ürettiği bir bal türüdür. Bu balı benzersiz yapan en önemli özelliklerinden biri ise başta Muş lalesi olmak üzere bölgede yetişen endemik çiçeklerden aldığı aromadır.

  Muş Balı Ne Zaman Toplanır?

  Muş Ovası’nda kovanlar, arıcılar tarafından mayıs ayında kurulur. Yazın gelmesi ile birlikte bal sağımı başlar. 

  Balparmak Muş Balı Ne İçerir?

  Muş balına kendine has aromasını veren, arıların Muş Ovası’ndaki çiçeklerden topladığı nektar ve polenlerin sağladığı bileşenlerdir. Bunun yanı sıra bal; çeşitli enzimler, vitaminler, proteinler, mineraller ve doğal şeker bileşenleri içerir.

  Balparmak Muş  Çiçek Balı için üreticilerden tedarik edilen ham maddeler, Balparmak Analiz Laboratuvarında en az 100 parametre ile analiz edilerek özenle seçilir. Balınızın analiz sonuçlarına, ambalajlar üzerinde yer alan kare (QR) kod veya ID numarası ile bu sayfadan ulaşabilirsiniz.   

  Muş Balı Ne İşe Yarar?

  Muş  çiçek balı, vücudun günlük ihtiyaç duyduğu besin ve enerji öğelerini karşılamak adına lezzetli bir alternatif sunar.

  Muş Balı Nasıl Kullanılır?

  Muş balının kendine has çiçeksi aromasının daha iyi hissedilebilmesi için ürünü tek başına tüketmeyi tercih edebilirsiniz.

  Muş Balı Ne Kadar Tüketilmelidir?

  Günlük bal tüketim miktarı belirlenirken hem yetişkinlerde hem de çocuklarda vücut ağırlığının baz alınması önerilir. Buna göre 1 kilograma karşılık 1 gram hesaplaması yapılmalıdır. Fakat 0-1 yaş arası çocuklar kesinlikle bal tüketmemelidir. Bunun yanı sıra herhangi bir kronik hastalığınız ya da alerji riskiniz varsa da bal tüketimi konusunda doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

  Balparmak Muş Balı Tadı Nasıldır?

  Muş balı, açık renkli ballar grubunda yer alır. Balparmak tadım uzmanlarınca deneyimlenen Muş balı, genel özelliği itibarıyla keskin ve yoğun çiçek aromalıdır.

  Balparmak Muş Balı Kalori Değeri Nedir?

  Muş Balı’nın 100 gramı 304 kalori değerindedir.

  Balparmak Muş Balı Fiyatı Nedir?

  Arıların üretim yapabilmesi için yalnızca çiçek çeşitliliği değil, uygun iklim koşulları da önemlidir. Elde edilen bal miktarları, yıllık bazda iklim koşullarına göre değişebilir. Bu doğrultuda 460 gramlık ambalajlarda sunulan Balparmak Yöresel Lezzetleri serisindeki bal fiyatları da yıllık üretim oranına, ürünün elde ediliş süresine ve işçiliğine göre belirlenir.

   
 • Anadolu'nun unutulmaya yüz tutmuş yöresel ürünleri, Anadolu Lezzetleri markasıyla sadece Macrocenter ve seçili Migros'larda satılıyor.


  Ürün hikayesi için tıklayınız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.