%28 indirimli

Balparmak Anadolu Lezzetleri Yüksekova Çiçek Balı 460 g

Kavanoz
68,90 TL
49,90 TL


Anadolu'nun unutulmaya yüz tutmuş yöresel ürünleri, Anadolu Lezzetleri markasıyla sadece Macrocenter ve seçili Migros'larda satılıyor.

Ürün hikayesi için tıklayınız.
Kampanya
 • İÇERİK
 • LEZZET ÖNERİLERİ
 • YORUMLAR
 • Balparmak Yüksekova Süzme Çiçek Balı

  Hakkâri Yüksekova, sıcak iklimi ve kış boyu kar yağışı görülen dağları ile arıcıların gözde bölgeleri arasında bulunuyor. Bölgenin yüksek rakımı ise balın değerine değer katan başlıca unsurlar arasında yer alıyor. 

  Zengin bitki çeşitliliğine sahip olan Yüksekova dağları; Hakkâri çöven otu, Sat Dağı mürdümü, Hakkâri fiği, Hakkâri papatyası, Hakkâri pelemiri, Hakkâri dikeni ve parıltılı fiğ gibi endemik türlere de ev sahipliği yapıyor. Tüm bu hoş aromalı bitkilerden elde edilen bal ise lezzetiyle damak çatlatıyor. Siz de Balparmak Yüksekova Süzme Çiçek Balı’nın damakta eşsiz bir his bırakan yoğun çiçek aromasını deneyimlemek için bu ürünü hemen şimdi sipariş verebilirsiniz!

  Yüksekova Balı Nedir?

  Yüksekova balı, arıcıların Hakkâri Yüksekova’nın dağlık kesimlerinde kurduğu kovanlar aracılığıyla, sadece bu bölgedeki çiçeklerden üretilen özel bir baldır.

  Yüksekova Balı Ne Zaman Toplanır?

  Hakkâri Yüksekova’da kovanlar, ilkbahar mevsiminde kurulur ve bölgedeki arıcılık faaliyetleri yaz sonuna kadar devam eder.  

  Balparmak Yüksekova Balı Ne İçerir?

  Arılar, bal üretimi esnasında sadece çiçek nektarlarından değil fizyolojilerinde doğal olarak bulanan enzimlerden de faydalanır. Bu sayede de bal, dünyada eşi benzeri olmayan bir lezzet ve besin kaynağına dönüşür. Bunun yanı sıra Yüksekova balı içeriğinde çeşitli vitaminler, proteinler ve mineraller barındırır. Ayrıca magnezyum, demir, karbonhidrat ve lif de içerir.

  Balparmak, Anadolu’nun dört bir yanından derlediği yüksek kaliteli balları, AR-GE merkezindeki laboratuvarlarında en az 100 parametre ile analiz etmektedir. Yapılan analizlerin sonucu ise priospot sistemi üzerinden şeffaf bir şekilde görüntülenebilir. Siz de tükettiğiniz Balparmak balın tüm analiz sonuçlarına, ambalaj üzerindeki kare (QR) kodu okutarak veya ID numarasını bu sayfaya girerek kolayca ulaşabilirsiniz.

  Yüksekova Balı Ne İşe Yarar?

  Yüksekova süzme çiçek balı, vücudun günlük ihtiyaç duyduğu besin ve enerji öğelerini karşılamak adına lezzetli bir alternatif sunar.

  Yüksekova Balı Nasıl Kullanılır?

  Yüksekova balı, yetiştiği yerin florasına bağlı olarak özel bir aromaya sahiptir. Bu aromayı yoğun bir şekilde hissedebilmek için ürünü tek başına kullanmayı tercih edebilirsiniz. Ayrıca Yüksekova balı, yiyecek ve içecekleri tatlandırmak için de ideal ve özgün bir aromaya sahiptir.

  Yüksekova Balı Ne Kadar Tüketilmelidir?

  Uzmanlar, bal tüketim miktarını belirlerken vücut ağırlığının baz alınmasını önermektedir. Bu hesaplama doğrultusunda, her 1 kilograma karşılık 1 gram bal tüketilebilir. Söz konusu ölçek hem yetişkinler hem de çocuklar için geçerli olmakla birlikte, 0-1 yaş arası çocuklar kesinlikle bal tüketmemelidir. Bunun yanı sıra herhangi bir kronik hastalığınız ya da alerji riskiniz varsa da bal tüketimi konusunda doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

  Balparmak Yüksekova Balı Tadı Nasıldır?

  Yüksekova balı, açık renkli ve yoğun çiçek kokulu bir baldır. Yüksekova’nın zengin florasını bu balın kendine özgü çiçek aromasıyla hissetmek mümkündür.

  Balparmak Yüksekova Balı Kalori Değeri Nedir?

  Balparmak Yüksekova Süzme Çiçek Balı’nın 100 gramı 304 kalori (kcal) değerindedir.

  Balparmak Yüksekova Balı Fiyatı Nedir?

  Balparmak Yöresel Lezzetleri serisi içerisinde yer alan 460 gramlık ürünlerin fiyatları belirlenirken; yıllık üretim oranı, ürünün elde ediliş süresi ve işçiliği gibi faktörler gözetilmektedir.   • Anadolu'nun unutulmaya yüz tutmuş yöresel ürünleri, Anadolu Lezzetleri markasıyla sadece Macrocenter ve seçili Migros'larda satılıyor.

  Ürün hikayesi için tıklayınız.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.