Menu
TR ENG

Işıl Işıl Ciltler

Cildimiz, vücudumuzun bizden en çok ilgi ve bakım bekleyen kısımları arasında yer alır. Kötü hava şartlarından, tüketilen zararlı besinlere; birçok olumsuz etken cildimizi yıpratmak için tetiktedir.

 

Aşağıdaki ipuçlarını okuyarak siz de daha sağlıklı, daha parlak bir cilde kavuşabilirsiniz.

 

Bal-limon suyu-zencefil:

Bir fincan içinde bir kaşık Balparmak bal, bir kaşık limon suyu ve karışımın koyuluğunu bozmayacak miktarda sütü karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı boynunuza ve yüzünüze sürdükten sonra kuruyana kadar bekleyin. Nemli bir sünger yardımıyla maskeyi temizleyin.

 

Bal-yumurta akı:

İhtiyacınız olan malzemeler 3 yemek kaşığı bal, 1 yumurta akı ve bir miktar buğday unu. Yumurta akını köpürene kadar çırpın ve içine Balparmak bal ekleyin. Elde ettiğiniz karışım fazla sıvı ise biraz ısıtarak karışımı koyultun. Daha sonra yoğun bir püre kıvamı oluşana dek karışıma un ekleyin. Maskeyi yüzünüze bir fırça yardımıyla sürün. Etkisini göstermesi için 30 dakika bekleyin. Çıkarmak için ılık suyla durulayın.

 

Bal-yoğurt:

2 yemek kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı Balparmak bal, 1 çay kaşığı limon suyunu karıştırın. Karışımı yüzünüze sürün ve 20 dakika bekleyin. Daha sonra yüzünüzü 1 litre suyun içine sıktığınız 1 adet limonla hazırladığınız suyla yıkayın. Bal, limon suyu ve yoğurttan hazırlayacağınız bu maske, cildinizin taze ve temiz bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır.