Menu
TR ENG

Balparmak Apitera Serisi - Kavanozlar

Balparmak Apitera serisi, Apitera+ Kids (Arı Sütü-Bal-Propolis), Apitera+ Mix (Arı Sütü-Bal-Polen-Propolis) ve Apitera Kids Muzlu, Apitera Mix Portakallı olmak üzere 4 ayrı üründen oluşmaktadır.

Balparmak Apitera Kids Muzlu ve Apitera Mix Portakallı ürünlerine marketlerden, Balparmak Apitera+ ürünlerine tüm eczanelerden ulaşabilirsiniz.


Apitera Nedir?

Apitera, arı ürünlerinin (bal, arı sütü, polen ve propolis) ve bazı doğal bitkilerin farklı karışımlarından oluşan bir dizi üründür.  Balparmak güvencesi ile sunulan Balparmak Apitera Serisi ürünleri, tamamen doğaldır, saftır ve pek çok vitamin, enzim, mineral, protein vb’ni barındırır.

 

Apitera ürün içerikleri:

Bal: Arıların çiçeklerden topladığı nektarı, kendi vücutlarından salgıladıkları bir takım enzimlerle işlemeleri sonucu oluşan bal; dayanıklı, yoğun ve besin değeri yüksek bir gıda maddesidir. Ana besin öğesi olan karbonhidratın yanı sıra, bal çok sayıda diğer bileşenleri – organik asitler, proteinler, aminoasitler, mineraller, vitaminler ve aroma bileşenleri – içerir. 

Arı Sütü: İşçi arılarca, larvaların ve kraliçe arının beslenmesi için salgılanır. Bileşiminde protein ve yağ asitlerinin yanı sıra karbonhidrat, vitamin ve mineraller bulunur. 

Polen: Bitkilerin üreme organlarının başlıklarında bulunan üreme hücreleridir. Kovanda yavru arıların ve arı sütü salgılayan genç işçi arıların beslenmesinde kullanılır. Zengin bir protein, vitamin, karbonhidrat, yağ, fenolik bileşikler, aminoasitler ve mineral içeriğine sahiptir.

Propolis: Arılar tarafından bitkilerin yaprak, dal ve tomurcuklarından toplanır. Yağ asitleri, uçucu yağlar, fenolik bileşikler, polen, vitamin ve minerallerden oluşan zengin bir içeriğe sahiptir.